EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

DD kremler hakkında merak ettiğiniz her şey

DD krem nedir, hangi cilt tipine uygun, kimler kullanmalı ve nasıl uygulanmalı? BT Ekip sizin için DD krem dünyasına adım atıyor.

profil
BT Ekip
07.10.2016
DD kremler hakkında merak ettiğiniz her şey
DD kremler hakkında merak ettiğiniz her şey

Her yaşa ve cilt tipine hitap eden BB ve CC kremler, kozmetik raflarının ön sıralarına yerleşirken kozmetik dünyasına yeni bir soluk kazandırdı. Hemen ardından gelen DD kremler ise son zamanların en popüler yüz makyajı ürünü olmaya aday.

DD krem nedir?

Blemish Balm (leke balsamı) ve Color Correction (renk düzenleyici) kremlerden sonra Daily/Double Defense adıyla piyasaya sunulan DD kremler, BB ve CC kremin karışımı gibi düşünülse de özellikleri ve içeriğiyle kendinden önce gelen iki üründen farklı bir yapıya sahip.

Yoğun nemlendirme özelliği ve dış etkenlere karşı koruma vaadiyle öne çıkan ürünün en belirgin özellikleri ise sivilce/akne karşıtı olması, matlaştırıcılığı ve cilt sıkılaştırma özelliği. Anti-aging içerikli antioksidanlara sahip DD kremler yaşlanma karşıtı özelliğe de sahip.

Dermatologlar, ciltteki birçok problemin kaynağı olarak görülen zararlı güneş ışınlarına karşı korumanın yalnızca yazın değil güneşin varlığını az hissettiğimiz kış aylarında oldukça önemli olduğunu vurguluyor. SPF 30 içeren DD kremler ise günlük nemlendiricinin üzerine güneş koruma faktörlü ürünler kullanırken ortaya çıkan “kat kat makyaj” hissini ortadan kaldırıyor.

Yaşlanma karşıtı olması ve cilt sıkılaştırma özelliği nedeniyle genelde olgun ciltlere tavsiye edilen DD kremler satın alınırken içeriğinde paraben, alkol, silikon ve parfüm olmamasına dikkat edilmeli.

Nasıl uygulanır?

Hafif bir kapatıcılık istediğiniz günlerde fondöten yerine kullanabilirsiniz. Fondöten fırçası ya da nemli makyaj süngeri yardımıyla cildinize eşit oranda dağıtın. Ayrıca bir nemlendirici ya da güneş koruyucu krem kullanımına gerek duymayacaksınız. 

Önceki ve Sonraki
Haberler