EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Concealer uygulamanın incelikleri

Koyu halkalar, sivilceler sizi korkutmasın! Uygulaması kolay ipuçları ile makyajınızda concealer adımını rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

profil
BT Ekip
30.07.2018
Concealer uygulamanın incelikleri

İşe nemli bir ciltle başlayın

Fondöten ve concealer uygulamadan önce mutlaka cildinizi nemlendirin. Bu bir serum, nemlendirici kreminiz, ya da pratik nem maskelerinden olabilir. Nemli bir cilt sayesinde concealer pul pul topaklanma yapmaz, yüzünüze sağlıklı bir şekilde oturur.

Cilt tonunuzu bilin

Alt tonlarınızı bilmeden bir concealer seçtiğinizde, ürünü çok fazla ön plana çıkarmış olursunuz. Bu nedenle size en uygun concealer tonunu seçmek çok önemli. Cilt alt tonunun cilt rengiyle aynı olmadığının altını çizerek başlayalım. Üç cilt alt tonu vardır: Sıcak, soğuk ve nötr... Eğer sıcak alt tonluysanız, turuncu ya da sarı alt tonu ürünler tercih edin. Soğuk alt tonluysanız pembe alt tonlu ürünler tercih edin. Bir de dilerseniz yüzünüz farklı bölgeleri için farklı tonlarda concealer kullanabilirsiniz. Örneğin göz altları için cilt tonunuzdan bir ton açık bir renk seçerek bu bölgeyi daha aydınlık ve dingin gösterebilirsiniz. Kuru bir cildiniz varsa mat bitişli bir likit concealer tercih etmeyin çünkü cildinizdeki kuru bölgeler daha çok ortaya çıkacaktır.

Nasıl uygulanır?

Normal bir kapatıcı, fondötenden önce cilde uygulanır. Ancak concealer’ı makyaj bazı ve fondöteninizi sürdükten sonra uygulamalısınız. Önce concealer sürdüğünüz takdirde üstüne fondöten sürerken concealer uyguladığınız bölgelerin üzerini dağıtmış oluyorsunuz. Concealer’ı fondötenden sonra uygularsanız cildiniz daha doğal ve ışıltılı bir görünüme sahip olacaktır.

Bu arada iz bırakmamak ve en doğru şekilde sürmek için parmaklarınızla değil fırçayla concealer’ınzı uygulayın. Sabitlemek için üzerinden pudrayla geçmeyi de ihmal etmeyin.

Concealer'dan başka nerelerde yaralanabilirim?

Far bazı başta olmak üzere, eyeliner ya da rujunuzu çizgilerden kaçırdığınızda bu hataları kolayca kapamak için kullanabilirsiniz. Ten renginizden bir ya da iki ton açık bir concealer’ı elmacık kemiklerinize, kaş kemiklerinizin altına ve burnunuza sürerek aydınlık bir görünüm kazanabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler