EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Bu yazın yeni makyaj trendi: Non-touring

Kontürleme tekniğine yeni alıştık derken ıslak görünümlü strobing trendi çıktı. Şimdiyse non-touring bu yazın yeni gözdesi olacağa benziyor. Non- touring bu iki makyaj trendini çok fazla makyaj ürünü kullanmadan birleştirerek hem parlak bir görünüm sağlıyor hem de yüz hatlarınızı belirginleştiriyor. Nasıl mı? İşte cevabı…

profil
BT Ekip
28.05.2016
Bu yazın yeni makyaj trendi: Non-touring
Kontürlemeye rakip yeni makyaj trendi

Daha çok güneş ışığında kendini gösteren bu teknik, makyaj bazı, renkli nemlendirici ve aydınlatıcı ile uygulanıyor.

Kontür yöntemiyle kıyasla çok daha hafif duran bu tekniği en çok Kendall Jenner ve Gigi Hadid kullanıyor. Cildinizi mat ve kuru görünmekten kurtaracak non-touring, parlak ve canlı bir görünüm veriyor. Dışarıda daha çok vakit geçirdiğimiz yaz aylarında, daha doğal ve hafif görüntüsüyle makyaj severlerin gönlüne taht kuracak.

Size tam bir yaz ışıltısı verecek ve aşırı sıcaklarda yardımınıza yetişecek non-touring tam 3 adımda yapılabilir:

1.       Daha kusursuz bir cilt için, yüzünüze uygun bir makyaj bazı uygulayarak başlayın. Eğer yağlı bir cilt türünüz varsa, ekstra matlaştırıcı bir ürün kullanmayın. Hafif parıltılı bir baz seçmeye çalışın.

2.       Daha doğal bir görünüm elde etmek için ağır bir fondöten yerine BB krem veya renkli nemlendirici kullanabilirsiniz. Eğer problemli bir cildiniz varsa, lekeli veya hassas bölgeler üzerinde kapatıcı kullanabilirsiniz.

3.       Son adımda ise aydınlatıcı (highlighter) kullanıyoruz. Birçok aydınlatıcı seçeneği arasından, cildinize en uygun olanı tercih etmelisiniz. Eğer cilt renginiz açıksa, yüzünüzün turuncu gözükmemesi için tozpembe alt tonları bir aydınlatıcı tercih edebilirsiniz. Eğer koyu tenliyseniz, altın-bronz bir aydınlatıcı daha iyi olacaktır. Aydınlatıcıyı, elmacık kemiklerinin üstü, kaş hizasının aşağısı, burun kemiğinin altı gibi ışığın doğal olarak vurduğu ve cildinizin öne çıkan noktalarına fırça yardımıyla uygulayın.

Bu 3 adımda non-touring yöntemini uygulayabilir ve yüzünüze yeni bir görünüm ve parlaklık kazandırabilirsiniz. 

Önceki ve Sonraki
Haberler