Bu yazın güzellik trendi Hailey Bieber’ın ‘Çilek kız’ makyajı

Hailey Bieber’ın Tiktok’ta paylaştığı ve ‘Çilek kız makyajı’ diye adlandırdığı makyaj videosu kısa zamanda yeni bir trend başlattı. TikTok'ta 24.8 milyon kez izlenen #strawberrygirlmakeup makyaj trendinin püf noktası; doğal pembe ve kırmızı tonlarında allık ve ruj, bir de yüzünüze konduracağınız çiller

Bu yazın güzellik trendi Hailey Bieber’ın ‘Çilek kız’ makyajı

Bu yaz meyve ve sebzeleri baz alan makyaj trendleriyle dolu geçti. Bunlardan biri ‘Tomato girl-Domates kız’ trendiyken, dünyaca ünlü model Hailey Bieber, kısa süre önce yeni bir makyaj trendini başlattı: Çilek kız makyajı… Çileğin tatlı ve sulu tadının hayranıysanız, ‘Çilek kız’ makyajı tam size göre olabilir.

TikTok'ta 24.8 milyon kez izlenen #strawberrygirlmakeup yani ‘Çilek kız makyajı’ trendi; makyaj tutkunlarının mükemmel kızarmış bir görünüm elde etmek için en sevdikleri kırmızı bazlı allık, ruj ve göz kalemlerini harmanladığı domates kız makyajına benziyor. Hailey Bieber, TikTok’ta paylaştığı makyaj videosunda görünümü ‘Günlük çilek makyajı’ olarak tanımladıktan sonra bu başlık hızla yayılıp trend haline geldi. Bieber, makyaj videosunda cildini, markası Rhode'un Glazing Milk’ini ve Peptide Glazing Fluid ile hazırlıyor. Ardından kaşlarını fırçalıyor ve krem ​​bronzlaştırıcı, kapatıcı, iki ton krem ​​allık ve şeftalimsi bir aydınlatıcı uyguluyor. Tabii burun çevresine çiller serpiştirmeyi de ihmal etmiyor. Dudaklarını ise son derece doğal tonlarda hafif kırmızı bir rujla renklendiriyor

Göz kapaklarında ve elmacık kemiklerinde ışıltılı vurgular içeren ve çilekten ilham alan bu makyajın asıl püf noktası, gerçek bir çileğin tohumlarını taklit etmek için cildinize çiller eklemek.

Aslında ‘Çilek kız’ makyajını yapmak, sıcak bir günde bir kase dilimlenmiş çilek hazırlamak ve üzerine beyaz şeker eklemek kadar kolay diyebiliriz. Tek ihtiyacınız olan biraz pratik.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog