EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Altın Küre'de güzellik yarışı

Dün gece düzenlenen Golden Globes (Altın Küre) Ödül Töreni'nde ünlü yıldızlar yalnızca ödüller için değil, gecenin en şık ismi seçilmek için de yarıştılar. Altın Küre'yle başlayan ödül sezonunda Emma Stone'dan Priyanka Chopra'ya ilk dikkat çeken isimlerin saç ve makyaj detaylarını sizler için inceledik. Ünlülerin güzellik yarışında sizce galip gelen kim oldu?

profil
BT Ekip
09.01.2017
Altın Küre'de güzellik yarışı
Altın Küre'den makyaj sırları

Hollywood'un ünlü makyaj artist'lerinden Fione Stiles tarafından kırmızı halıya hazırlanan oyuncu Lily Collins, pembe elbisesini kırmızı ruj ile tamamlamış. Collins, tek tonda pembe metalik far, kusursuz mat kırmızı ruju ve pürüzsüz ten makyajıyla kırmızı halıyı büyüledi. Romantik, örgülü topuzuyla çiçekli Zuhair Murad elbisesine masumiyet katan Collins gecenin en şık isimlerinden biri oldu. 

Altın Küre'de güzellik yarışı

L'Oreal markasının ünlü makyaj artistlerinden Sir John tarafından yapılan buğulu, metalik makyajıyla aktris Olivia Culpo, kırmızı halıya rengarenk bir adım attı. Culpo, kahve tonlarındaki smokey gözlerine uygulanan metalik altın farı ve kahve mat rujuyla bohem bir hava yarattı. Göz makyajıyla bağdaşan Lorraine Schwartz küpeleri sayesinde Culpo yılın makyaj trendini stiline yansıtmış. Örgü şeklinde yukarda toplanan saçlarıyla bohemliğini devam ettiren Culpo'nın elbise tercihi de Zuhair Murad'dan yana oldu. 

Altın Küre'de güzellik yarışı

Turuncu-bakır tonlarında bir makyaj tercih ederek sarı ışıltılı elbisesini ön plana çıkaran model Emily Ratajkowski yüzünü doğal bir şekilde boyutlandırmış. Elmacık kemiklerini bronzer ile öne çıkaran modelin saten yapıdaki nude ruju, hafif ışıltılı bakır gözleri ve bol maskarasıyla doğal bir ışıltı sunuyor. Yandan ayırıp doğal dalgasına bıraktığı kısa saçlarıyla tüm dikkati kıyafetine çeken Ratajkowski'nin kırmızı halı tercihi de Reem Acra olmuş. 

Altın Küre'de güzellik yarışı

"La La Land"deki performansıyla gecenin ödül kazanan isimlerinden biri olan Emma Stone, Valentino elbisesini hafif ama ışıltılı bir makyajla tamamlamış. Ten rengine uyan pembe nude bir ruj kullanan aktris, allıkla kızarmış etkisi yaratılan teni, gümüş pigmentle renklendirilen gözleri ve kuyruklu eyeliner'ı sayesinde doğal ve çekici görünüyor. 2017'nin trendi olan allıkların öne plana çıktığı makyaj stilini başarıyla yansıtan Emma Stone, kızıl kahve saçlarını dağınık bir şekilde arkadan toplamayı tercih etmiş. 

 
Altın Küre'de güzellik yarışı

Oyuncu Michelle Williams Louis Vuitton elbisesini 'makyajsız' gibi görünen makyajıyla tamamlamış. Pembe gloss ruju, şeftali tonlarındaki allığı ve ince eyeliner'ı sayesinde aktris doğal güzelliğini pekiştirmiş. Yandan ayırdığı keskin hatlı, platin saçlarıyla dantel elbisesine maskülenlik katan Williams, kırmızı halıda duru güzelliğiyle ön plana çıkan isimlerden biri oldu. 

Altın Küre'de güzellik yarışı

Kırmızı halıya eşi Justin Timberlake ile katılan oyuncu Jessica Biel, Elie Saab tasarımı elbisesiyle kırmızı halının en çok beğenilen isimlerinden biri oldu. Makyaj artisti Kara Yoshimoto ile çalışan Biel'in makyajındaki en önemli detay kedi gözleri oldu. Ten ve dudak makyajında doğallıktan yana seçimler yapan Biel, yüzünün doğal hatları netleştirmiş. Saçlarını geride toplayarak elbisesine dikkat çeken ünlü oyuncu, saçının önlerini yandan ayırarak net hatlar kullanmış. 

Altın Küre'de güzellik yarışı

Altın Küre kırmızı halısının hiç kuşkusuz en ışıltılı isimlerinden olan Chopra, Ralph Lauren tasarını altın rengi payet işlemeli elbisesini bir o kadar ağır bir makyaj uygulamasıyla tamamlamış. Gri/kahve tonlardaki göz makyajı, bordo dudakları ve keskin kontürüyle iddialı bir görünüm sunan oyuncu Priyanka Chopra bolca aydınlatıcı kullanmayı da ihmal etmemiş. Ortadan ayırıp açık bıraktığı hafif dalgalı saçlarıyla derin göğüs dekoltesini nötrlemeye çalışan oyuncu, kırmızı halıda dikkatleri üzerine çekti. 

Altın Küre'de güzellik yarışı
Önceki ve Sonraki
Haberler