EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

4 adımda kusursuz fondöten uygulaması

Sonunda kendinize uygun fondöteni seçtiniz sıra geldi uygulamasına… En pahalı, en kaliteli, en iyi fondöten bile doğru uygulanmadığı takdirde yüzünüzü kötü gösterecektir. İşte size yol gösterecek birkaç öneri...

profil
BT Ekip
24.04.2016
4 adımda kusursuz fondöten uygulaması

-Fondöteni her zaman temiz cildinize uygulayın. Öncesinde makyaj bazı uygulamanız şart değil. Normal ya da kuru bir cilde sahipseniz fondöten öncesi nemlendirici bir krem, yağlı ciltliyseniz teninize uygun içerikli bir tonik yüzünüzü fondötene hazırlayacaktır.

-Doğal ve pürüzsüz bir görünüm için fondöteni yüzünüzün ortasından başlayarak uygulamaya başlayın.Daha sonra çenenize ve saç çizgilerinize doğru yayın. Profesyonel bir görünüm için her zaman fırça ya da süngerle fondöteni uygulamalısınız.

-Fondöteni tüm yüzünüzde harmanlayın. Üst dudak ve göz çevresi genelde unutulur. Buralara da sürdüğünüzden emin olun. Daha sonra sonucu doğal ışıkta kontrol edin.

-Sentetik bir concealer fırçasıyla göz altınızda biriken fondöteni yayın. Bu sayede fondötenin göz altı çevresindeki çizgilere yerleşmesini önlemiş olursunuz.

Önceki ve Sonraki
Haberler