EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

2016’nın en iyi makyaj görünümleri

2016 yılı, bize birçok makyaj trendini yakından takip etme fırsatı tanıdı. “Kontür yap ve aydınlat” modasını geride bıraktığımız bu günlerde 2016’da hayatımıza giren ve tüm yıl severek kullandığımız makyaj stilleri oldu. Ünlülerin tercih ettiği makyaj görünümleri arasında 2016’nın en çok ses getiren tarzlarını sizler için belirledik.

profil
BT Ekip
24.12.2016
2016’nın en iyi makyaj görünümleri

Taylor Swift, MET Gala’da Louis Vuitton tasarımı asi görünümlü kıyafetinin üzerine tercih ettiği koyu dudak makyajıyla eleştirmenlerden beğeni topladı. Renk tonunu eşitlediği teninin üzerine sadece koyu dudak makyajı yaparak bir kontrast yaratmış. Swift, böylece gotik tarzı kendine göre yorumlamış. 

2016’nın en iyi makyaj görünümleri

Bella Hadid, Cannes Film Festivali’nde katıldığı “Meçhul Kız”  galasındaki tarzıyla “En Tarz 20 Kadın” listemize girmeyi başarmıştı. Bu sefer, o stiliyle kullandığı makyajı sayesinde 2016’nın en iyi makyaj görünümlerinden biri oldu. Yokmuş gibi makyaj trendine ayak uyduran güzel model, şeftali/pembe yanakları, aydınlık gözleri ve hafif pırıltılı dudakları sayesinde oldukça fresh görünüyor. 

2016’nın en iyi makyaj görünümleri

2016’nın başlarında katıldığı Much Music Ödülleri kırmızı halısına mercan rengi elbisesi ve aynı tondaki makyajıyla katılan model ışıltılı choker’ıyla görünümünü pekiştirmiş. Biz, Hadid’in makyajında en çok pırıltılı göz kapaklarını ve kıyafetiyle bütünleşen dudak detayını sevdik. 

2016’nın en iyi makyaj görünümleri

MTV Film Ödülleri’nde kendine has, maskülen tarzıyla dikkat çeken Cara Delevingne, makyajıyla da 2016 yılına damga vurdu. İçeriden gelen bir aydınlık sağlayan mat makyajı, ünlü model/oyuncuya ışıltı vermiş. Daha kusursuz, taze ve aydınlık bir görüntü veren makyaj stilini biz çok sevdik. 

2016’nın en iyi makyaj görünümleri

Sıkı bir at kuyruğu yaparak topladığı düz saçları, mat makyajı ve kahve dudaklarıyla Victoria’s Secret modeli Joan Smalls göz kamaştırıyor! Doldurulmamış ve az şekillendirilmiş kaşları, kontürlenmiş bronz yanakları ve kahve dudaklarıyla makyajını tamamlayan Smalls’un makyajı bizi 90’lara götürüyor. 

2016’nın en iyi makyaj görünümleri

Emmy Ödülleri kırmızı halısına "Game of Thrones dizisindeki rol arkadaşlarıyla katılan Sophie Turner, renkli gözleriyle mükemmel uyum sağlayan sıcak tonlardaki göz makyajı tercih etmiş. Pembe ruju ve şeftali rengi allığıyla tamamen pastel bir görünüm sunan ünlü oyuncunun makyajını çok beğendik.

2016’nın en iyi makyaj görünümleri

Cannes Film Festivali’ne katılan oyuncu Aishwarya Rai, pudra tonlarındaki taş işlemeli elbisesini aydınlık bir ten, net eyeliner ve mat bordo rujuyla tamamlarken 2016 yılının en beğenilen makyaj stillerinin arasında yerini aldı. Bordo rujun asaletini keskin eyeliner ile tamamlama fikrini bayıldık!

2016’nın en iyi makyaj görünümleri

2016, hiç kuşkusuz kirpiklerin yılı oldu! Farklı tarzlardaki takma kirpikler, ekstra hacim veren rimeller derken birçok ünlü makyajında kirpiklerine özen gösterdi. Uzun, kıvrık ve hacimli kirpiklerinin öne çıktığı makyajıyla Kendall Jenner, MTV Film Ödülleri kırmızı halısında boy gösterdi. Makyajındaki doğal tuttuğu ten ve dudak makyajı sayesinde dikkati uzun kirpiklerine çeken Jenner oldukça tarz görünüyor. 

2016’nın en iyi makyaj görünümleri

MET Gala’ya katılan oyuncu Emma Stone, mavi gözlerine uygun lacivert dumanlı göz makyajı ve gül kurusu nude dudakları ile tüm dikkati gözlerine çekiyor. Göz makyajındaki gölge oyunuyla mavi gözlerini öne çıkaran Stone’un bronz teni de makyajına çok yakışmış.

2016’nın en iyi makyaj görünümleri

2016’nın sonlarına doğru etkisini gösteren metalik trendi ojelerle başlayıp göz ve dudak makyajını da hakimiyeti altına aldı. Metalik fırtınasında bizim en sevdiğimiz görünüm ise metalik dudaklar. Rose gold, bakır, gümüş ve altın tonlarının dışında farklı renklerle de uyum sağlayan metalik görünümünü Lupita Nyong’o başarıyla yansıtmış. Koyu antrasit tonundaki metalik rujunu yaz aylarında piyasaya süren Kylie Jenner ise Instagram hesabında rujunu bu şekilde paylaşmış. 

2016’nın en iyi makyaj görünümleri
2016’nın en iyi makyaj görünümleri
Önceki ve Sonraki
Haberler