EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Tatil sonrası saç ve cilt bakımı

Tatil süresince denizin güneşin keyfini sürerken saç ve cilt bakımınızı aksatmış olabilirsiniz. Kuruyan cildiniz, canlılığını yitiren saçlarınız moralinizi bozmasın. Tatil dönüşü hızlı bir bakım kampına giriyoruz! İşte sizin için bakım önerilerimiz.

profil
BT Ekip
12.07.2016
Tatil sonrası saç ve cilt bakımı

Bronzlaşma sonrası pul pul dökülen cilt

Tatil sırasında mükemmel bir şekilde bronzlaştınız ancak artık etkisini kaybetmiş ve deriniz soyulmaya başlamış olabilir. Bu sırada cildinizde oluşacak renk farklılıklarını önlemek için duş sırasında lif yardımıyla vücudunuza peeling uygulayarak ölü derilerden arının. Duştan çıkar çıkmaz ise teninizi nemlendiricisiz bırakmayın.

Nemlendirme

Tatile nemlendiricinizi götürmeyi unuttunuz ya da sürmeyi ihmal ettiniz. Tatil dönüşü ise kupkuru bir ciltle başbaşasınız. Gün içinde cildinizi sık sık nemlendirmeyi unutmayın ve güneş korumanızı da sürmeyi ihmal etmeyin.

Güneş yanıklarıyla başa çıkma

Güneş kremi sürmenize rağmen vücudunuzun bazı bölgelerinde bir hayli acı veren güneş yanıkları oluşmuş olabilir. Kızaran bölgelere acıyı alması ve iyileştirmesi için soğuk Hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz. Daha sonra ıslak bir havluyu 15 dakika boyunca yanık bölge üzerine bastırın. Duşta cildinizi kurutabilecek ürünleri kullanmaktan kaçının. Sadece soğuk suyla duş alın.

Saçlara detoks

Klor ve tuzla beraber saçlarınız bir hayli yıprandı değil mi? Saçlarınızı eski sağlığına kavuşturmak için arındırıcı etkili bir şampuan kullanmaya başlayabilirsiniz. Şampuanla birlikte kullanacağınız nemlendirici etkili saç kremleri ve maskeler de saçınızı eski sağlığına kavuşturacaktır. Eğer daha doğal bir çözüm arayışındaysanız duş sırasında saçlarınıza elma sirkesi sürdükten sonra durulayabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler