EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Dört soruda 4D gençleşme uygulaması

Herkes cildinin daha sağlıklı ve genç görünmesini ister, fakat bunun için başvurulacak işlemlerin güvenilirliği veya verimliliği her zaman bir merak konusu. Dermatoloji uzmanı Sevinç Elinç Aslan’a göre, son teknoloji olan dört boyutlu cilt yenileme uygulaması diğerlerine göre hem daha uzun süreli hem de daha doğal. Peki, neymiş bu dört boyutlu cilt yenileme yöntemi gelin hep birlikte öğrenelim.

profil
Uzm.Dr.M.Sevinç Elinç Aslan
27.05.2016
Dört soruda 4D gençleşme uygulaması

Estetik uygulamaları seçerken neleri göz önüne almalıyız?

Günümüzde estetik uygulamalara en çok yüz gençleştirme amacıyla başvuruluyor. Kişiler onlarca estetik uygulama arasından kendileri için en uygun işlemi seçerken birçok noktaya dikkat ediyorlar. Bunlar arasında en önemlileri işlem süresi, işlem sonrası iyileşme yani iş ve sosyal hayata geri dönebilme süresi, etkisinin başlangıç ve sonlanma zamanı oluyor. Kısa sürede yapılan, sonrasında günlük hayata devam edilebilen, etkisi hemen başlayıp, giderek artan ve uzun süreler devam eden bir uygulama arıyorsanız dört boyutlu-4D cilt yenileme tam size göre demektir. Bu son teknoloji tedavi yöntemi, cilt yaşlanmasının leke, kızarıklık, parlaklık kaybı, elastikiyet kaybı ve sarkma gibi tüm belirtilerini lazer ile yok etmeyi hedefliyor.

4D uygulaması nasıl yapılıyor?

İki farklı dalga boyunun (Er:Yag ve Nd:Yag), peş peşe 4 farklı modda (SmoothLifting, FRAC3, PIANO, Superificial peeling) kullanılmasıyla yapılan bu uygulama, hem ağız içerisinden hem de deri yüzeyinden yapılıyor. Böylece cildin yüzeyel, orta, derin seviyeleri ve destek doku tabakası olmak üzere 4 farklı tabakada çalışarak, tam kat kollajen yenilenmesi, sıkılaşma,  lifting ve volüm sağlıyor. Kısacası yaşlanmanın tüm etkilerini azaltarak harika bir anti-aging etki yaratıyor. Üstelik cilde herhangi bir madde enjekte etmeden, tamamen cildin kendi dokusunu iyileştirerek sağlıyor bu etkiyi.

Peki, nedir bu 4 farklı mod?

Tek bir seans sırasında yapılan 4 farklı mod uygulamanın her birinin farklı bir hedefi var. İlk adımda ağız içerisinden yapılan uygulama ile yanaklarda gerginlik, dudaklarda dolgunluk, dudak etrafı çizgilerinde ve nazolabial oluklarda azalma sağlanıyor. Aynı mod deri yüzeyinden uygulandığında gözeneklerde sıkılaşma, göz altı ve boyun gibi ince çizgilerin yoğun olduğu alanlarda belirgin düzelme sağlayabiliyor. İkinci adımda cilt altında yenilenme başlatılıyor. Üçüncü adımın ismi PIANO! Bu adımda cildin en derin tabakaları, cilt yüzeyinde hiçbir hasar oluşturulmadan ısıtılıyor, böylece cildin sıkılığını sağlayan kollajen liflerde yeniden yapılanma ve şekillenme sağlanıyor, bu da yanak, çene ve gıdı bölgesinde sıkılaşma etkisi yaratıyor. Dördüncü adım yüzeyel peeling basamağı. Bu adımda cildin yüzeyindeki kahverengi lekelerin, renk düzensizliklerinin, izlerin giderilmesi için cilt yüzeyinde hafif soyulma sağlanıyor.

Uygulama sonrasında ne yapılmalı?

Her bir uygulama yaklaşık 1 saatte tamamlanıyor. İşlem bittiğinde ciltte sadece güneşlenme sonrasında oluşan kızarıklığa benzer bir değişiklik izleniyor. Bu da 24-48 saat içinde tamamen geçiyor. Ortalama 1 ay aralıklarla 3-5 seans tekrar edilebilen bu işlem, etkisini 1-2 yıl süreyle devam ettiriyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler