EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - ÜNLÜLER

Yalın'ın yeni albümü yaz günlerini uzatacak

Pop müziğin sevilen sanatçısı 4 yıl aradan sonra yeni albümü "Bayıla Bayıla" ile karşımızda. Yalın, tüm şarkılarını özel bir davetle müzik dünyasıyla paylaşırken BT Ekip olarak biz de oradaydık. Yalın'ın stüdyosunda gerçekleşen partide şarkıları herkesin beğenisini topladı...

profil
BT Ekip
01.09.2016
Yalın'ın yeni albümü yaz günlerini uzatacak

Levent'te bir villanın bahçesindeydik dün akşam. Burası Yalın'ın albümlerini kaydettiği müzik stüdyosu ve biz uzun bir aradan sonra çıkardığı yeni albümünü dinlemek üzere verilen partide, yazın uzayacağını müjdeleyen şarkılara tanık olmak üzere oradaydık. İlk albümünden bu yana birbirinden özel albümlere imza atan Yalın, yepyeni albümü “Bayıla Bayıla”yı ilk kez müzik dünyasından isimlerin katıldığı özel bir davette tanıttı. Albüm her ne kadar yarın yani 2 Eylül Cuma günü piyasada olacaksa da, tam bir yaz albümü. Klarnet, bağlama, kanun, çello, duduk gibi çeşitli enstrümanların şarkılara hayat verdiği “Bayıla Bayıla”nın çıkış parçası ise "Tatlıyla Balla". Tüm söz ve müzikler Yalın'a ait, her zaman olduğu gibi. Albümün arajmanını ise Özgen Akçetin yapmış. Akçetin aynı zamanda "Tatlıyla Balla" parçasına eşlik de etmiş.

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren partide, tüm parçaları tekrar tekrar dinlerken ağızlarımıza takılacak enerjik parçalar olduğu kadar, Yalın klasiği baladların da çok sevileceğine karar verdik. Albümün, yeni bir sezona başlarken hepimize tazelik katacağından hiç kuşkumuz yok.

Önceki ve Sonraki
Haberler