EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - ÜNLÜLER

Oscar Töreni’nde şoke edici olay: Will Smith, Chris Rock’a tokat attı!

King Richard filmiyle En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazanan Will Smith, ödül töreninde şoke edici bir olaya imza attı. Smith, sahnede eşiyle ilgili bir şaka yapan sunucu Chris Rock’a kuvvetli bir tokat attı

Oscar Töreni’nde şoke edici olay: Will Smith, Chris Rock’a tokat attı!

94. Oscar ödül töreninde büyük bir skandal yaşandı. Ödüllerin tarihinde ilk kez, sahne bir şiddet olayına ev sahipliği yaptı. King Richard filmiyle En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazanan Will Smith, törenin sunucularından Chris Rock’a tokat attı.

Rock; Will Smith’in, hastalığı nedeniyle saçlarını kaybeden eşi Jada Pinkett Smith’e, Demi Moore’un saçlarını kazıdığı filme gönderme yaparak “G.I Jane 2’ye sabırsızlıkla bekliyorum” diyerek şaka yaptı. Eşinin şakadan rahatsız olduğunu fark eden Will Smith, yerinden kalkıp sahneye çıkarak Rock’a ağır bir tokat attı. İlk şoku atlatan Chris Rock, “Will Smith beni dövdü” derken, Smith ise yerine otururken küfür ederek “Karımın adını ağzına alma” diye bağırdı. Bunun üzerine sahnedeki Rock, “Dostum, G.I. Jane şakasıydı” dese de Smith yeniden ve daha yüksek sesle “Karımın adını ağzına alma” diye bağırdı. Chris Rock da “Tamam’ deyip sözlerine şöyle devam etti: “Bu, televizyon tarihi için muazzam bir geceydi.”

Herkes başta olayın kurgu olduğunu zannetse de, kısa sürede gerçek olduğu anlaşıldı. Daha sonra, En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını almak için sahneye çıkan Will Smith, yaptığı teşekkür konuşmasında yaşananlar için Akademi’den ve aday arkadaşlarından özür diledi. Ünlü oyuncunun tokat attığı Chris Rock’tan özür dilememesi ise dikkat çekti.

Önceki ve Sonraki
Haberler