EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - ÜNLÜLER

Meghan Markle'a destek

Medya baskısından bunaldığını açıklayan Meghan Markle'a kadın milletvekillerinden ve Düşes Kate Middleton'dan destek geldi.

profil
BT Ekip
31.10.2019
Meghan Markle'a destek

İngiltere parlementosundan 72 kadın milletvekili, Meghan Markle'a karşı yürütülen medya baskısına itirazlarını dile getiren bir açık mektup yayımladı. İngiliz Parlamentosu'nda görev alan 72 kadın milletvekili, Sussex Düşesi Meghan Markle'a, basın tarafından kendisine ve ailesine uygulanan 'artık zamanı geçmiş sömürgeci' baskıya karşı dayanışmalarını gösteren bir açık mektup kaleme aldı. Mektupta 'tatsız ve yanıltıcı haberlerle dolu ulusal gazetelerin sizi, karakterinizi ve ailenizi rahatsız etmesine karşı duruyoruz'  ifadesi yer alıyor. 

Middleton ise Markle’a kendisi de dahil ailedeki herkesin zaman zaman özellikle de basının baskısı yüzünden zor günler geçirdiğini belirterek "Önemli olan hatalardan ders çıkarmak, yoluna devam etmek" sözleriyle destek verdi.

Kısa bir süre önce Meghan Markle ve Prens Harry,  Markle’ın babasına gönderdiği özel mektubu yayımlayan The Mail of Sunday gazetesine dava açmıştı. Özel mektubun yayımlanmasından sonra Prens Harry de eşi Markle hakkında yapılan haberlere tepki göstererek şu açıklamayı yapmıştı:

'Maalesef karım, sonuçlarını hiç düşünmeden bireylere karşı kampanya yürüten İngiliz bulvar basınının son kurbanlarından biri oldu. Karıma karşı medyada gebeliği ve yeni doğan oğlumuzun yetişmesi ile ilgili son bir yılda tırmanışa geçen acımasız bir kampanya var...

Önceki ve Sonraki
Haberler