EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - ÜNLÜLER

Kylie Jenner'ın ürünleri çalıntı mı?

Ukrayna asıllı makyaj sanatçısını Vlada Haggerty, Kylie Jenner’a dava açıyor. Kylie Cosmetics markasına ait görsellerde Vlada Haggerty’nin resimlerini kullandığı iddia edilen Jenner, olayla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

profil
BT Ekip
29.11.2016
Kylie Jenner'ın ürünleri çalıntı mı?

2015 yılında tasarladığı ruj setiyle başarı elde eden ve bu yılın başında Kylie Cosmetics adını verdiği kozmetik markasını kuran yıldız Kylie Jenner’ın markasının kampanya görsellerinde Vlada Haggerty isimli Ukraynalı bir makyaj sanatçısının fotoğraflarını izinsiz kullandığı iddia ediliyor.

Vlada Haggerty’nin Instagram hesabına 15 hafta önce yüklenmiş olan ve fotoğrafı Julia Kuzmenko tarafından çekilen makyaj çalışmasının çok benzeri Kylie Cosmetics’in yılbaşı kampanyası için kullanılmış. Daha öncesinde ise Haggerty’ye ait dudakta eriyen ruj görselini metalik kolesiyonunun logosu olarak kullanan Kylie Jenner’ın Vlada Haggerty ile bir uzlaşma yapmadığı öğrenildi.

2016 yılının başında çıkardığı ilk far paletinin de ambalaj ve renk fikirlerinin ünlü bir YouTuber Shaaanxo’dan çalıntı olduğu iddiasıyla gündeme gelen Kylie Jenner, o dönemde de sessizliğini korumuştu.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan haberlere göre Haggerty, Jenner’a dava açıyor. 19 yaşındaki “Keeping Up With The Kardashians” yıldızı ise bu durumla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Girişimlerine devam ediyor

Kylie Jenner çıkan haberlere karşı sessizliğini korurken yepyeni projelerini tanıtmaya devam ediyor. Jenner bu yıl içinde “Kylie Shop” adlı online mağazasını hayata geçirmeyi planlıyor. Bu sitede tişörtlerden telefon kaplarına birçok farklı ürün satışta olacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler