EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - ÜNLÜLER

Don’t Look Up’ın yıldızlarından Cate Blanchett: ‘Dünyamızın geleceği için endişeliyim’

Netflix filmi Don’t Look Up’ta rol alan ünlü oyuncu Cate Blanchett, İngiliz dergisi Net a Porter’a verdiği röportajda, küresel ısınmanın kendisini çok endişelendirdiğini ve insanlık olarak bir şeyler yapmamız gerektiğini söyledi

Don’t Look Up’ın yıldızlarından Cate Blanchett: ‘Dünyamızın geleceği için endişeliyim’

Adam McKay'in, dünyaya yaklaşan bir kuyruklu yıldız hakkında insanlığı uyarmaya çalışan iki astronomun hikayesini anlatan Netflix filmi Don’t Look Up’ta rol Cate Blanchett, Porter’a verdiği röportajda dünyanın geleceği için endişeli olduğunu söyledi.

Başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence’ın rol aldığı filmde Brie Evantee adında bir haber spikerini canlandıran Blanchett, özellikle küresel ısınma konusunda artık bir şeyler yapılması gerektiğini söyledi: “Gelecekte 1.5 derece civarında bir küresel ısınma olacağı söyleniyor ve hemen herkes bu konuda pozitif olmaya çalışıyor. Oysa 1.5 derecelik bir ısınma felaket olur. Bu nedenle korkmalı bir an önce değişim talep etmeliyiz. Kolektif olarak bu korkuyla yüzleşecek ve bu konuda bir şeyler yapacak kadar cesur olmamız gerekiyor.”

Önceki ve Sonraki
Haberler