EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - TRENDLER

Hafta sonu eğlence rehberi (5-6 Mart)

buseterim.com.tr okuyucularına özel 48 saatlik eğlence-etkinlik rehberi 'Hafta sonu ne yapsak?' sorunuza farklı alternatifler sunuyor. Bakalım bu hafta sonu şehir bize neler sunuyor...

profil
Mina Karanis
04.03.2016
Hafta sonu eğlence rehberi (5-6 Mart)

CUMARTESİ

-Sevdiğinize kendi ellerinizle melek heykeli yapmak ister misiniz ? 3 saatlik keyifli bir seansta sanat ve müzik eşliğinde  hem haftanın yorgunluğunu atabilecek, hem de evinize götürebileceğiniz ya da sevdiğinize hediye edebileceğiniz bir heykeliniz olmuş olacak. Masterpiece Heykel’de gerçekleştirilen atölyelerin fiyatı 90 TL. (13:30-16:30 ve 19:00-22:00)

Adres: Tersane Cad. Kardeşim Sok.Kurşunlu Han 26/19 / Karaköy İSTANBUL

-Metafizik sanatının öncüsü, 20.yüzyılın başarılı sanatçılarından Giorgie de Chirico’nun eserleri  Pera Müzesi’nde 1 Mayıs’a kadar sergilenecek. 'Dünya’nın Gizemi' sergisi biçimci ve soyut araştırmalardan uzak durarak; rüya, dünyanın gizemi ve bellek gibi o ana kadar keşfedilmemiş konulara yönelmiş.

Adres: Meşrutiyet Caddesi No.65Tepebaşı - Beyoğlu - İstanbul

-SALT Galata’nın bir alt sokağında önünden geçerken keşfettiğim, kalabalıktan uzak kahveci; Mahalo Coffee Shop. Hawaii dilinde minnet duymak anlamına gelen Mahalo, renkli ve sıcak dekorasyonuyla keşke kitabımı da yanıma alsaydım dedirtti. Her yerde içtiğim lattenin tadı burada bir ayrı güzeldi, sütü tam kıvamında ve farklı espresso çeşitleri kullanıyorlar. İçeri girdiğinizde kahve kokusuna ek olarak fırından yeni çıkmış tatlı kokusu alabilirsiniz, her şeyi kendi mutfaklarında hazırlıyorlar.

Adres: Söğüt Sokak Eski Posta Han 1, Karaköy, Beyoğlu

-Et yemeyi seviyorsunuz ama etlerin kuru kalmasından şikayetçiyseniz, yeni açılan mekanlardan Rotisserie Noir’ı deneyebilirsiniz. Fransız pişirme tekniklerinden biri olan rotisserie, bir tür çevirme yöntemi. Etlerin bütün halinde pişirilmesi amacıyla ortaya çıkan bu yöntemde, et büyük bir şişin üzerinde yatay ve dikey döndürülüyor. Volkanik taşların ısınmasıyla pişen etin dışı iyi pişerken, içi sulu kalıyor. Tercih ederseniz, etinize yine aynı kazanda hazırlanan sıcak şarap eşlik edebilir.

Adres:  No:460, Bağdat Cad. Suadiye/Kadıköy İstanbul

-90’lı yılların efsanesi, Grup Vitamin 16 yıl aradan sonra çıkarttığı albümle sahnelere geri dönüyor. En sevilen şarkılarını bir araya getirdiği albümle tekrar hayranlarının karşısında. Nostalji ve mizah dolu bir gece için keyifli bir etkinlik.

Adres: Mask Live Music Club, Bekar Sk. No:10 Beyoğlu/İstanbul

PAZAR

-Fulya’da Polat Residence’ın altına saklanmış Çıt Çıt Cafe, benim de şehrin kalabalığından saklanma yerim. Etrafı ağaçlarla çevrili kış bahçesi dekorasyonuyla, kahvaltı yapıp ardından kitabınızı okuyarak kahvenizi yudumlayabileceğiniz bir kaçamak mekanı.

Adres: Polat Residence Yeşil Çimen Sok. No:12 Şişli/Istanbul

-Teamlab: Sanat ile Fiziksel Mekanın Arasında sergisi, doğa ve sanatı; sanal gerçeklikle buluşturuyor ve sizi büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor. Gürül gürül şelaleler, dalgalar, açan çiçekler, uçan kelebeklerle beraber doğanın güzellikleri içinde kaybolacaksınız.

Adres: Baltalimanı Hisar Cad. Perili Köşk No:5 Rumeli Hisarı/Sarıyerİstanbul 

-Rumelihisarı’nda geçerken herkesin dikkatini çekmiştir Kiss The Frog’un kırmızı ahşap binası. Öncelikle ilgimi menünün çeşitliliği çekti. Daha önce hiçbir yerde görmediğim değişik lezzetler vardı. Dekorasyonunda kırmızıya boyanmış ahşaplar ve sarı bambular hakim. Deniz mahsülleri günlük ve taze kullanılıyor, doğallık ön planda; ege otlarıyla servis edilen ahtapotu ve After Eight profiterolü şiddetle tavsiye ediyorum.

Adres: Yahya Kemal Cad. No:4 Rumeli Hisarı/Sarıyer İstanbul

-Cuma günü vizyona giren filmlerden önerim, Babalar Savaşıyor. Will Ferrell ve Mark Wahlberg’in oynadığı, bir kadının eski eşi ve evlenmeyi planladığı yeni eşinin karşı karşıya gelmesini konu alan film, tam patlamış mısırınızı alıp keyifle izlemelik.

-Los Reyes Del Tango Orkestrası geçen sezon çok beğenilmesi üzerine tekrardan Türkiye’de. Türkçe adıyla “Tangonun Kralları” olarak bilinen Arjantinli orkestra; aşk ve tutkuyu bir arada yaşatacak. Dünyanın en iyi 6 tango çifti arasında gösterilen dansçılar, misafirlerine büyüleyici bir sahne gösterisi gerçekleştirecekler.

Adres: TİM Show Center 20:30 Derbent Mevkii, Büyükdere Cad. İstanbul

Önceki ve Sonraki
Haberler