EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - TRENDLER

Hafta sonu eğlence rehberi (2-3 Nisan)

buseterim.com.tr okuyucularına özel 48 saatlik eğlence-etkinlik rehberi 'Hafta sonu ne yapsak?' sorunuza farklı alternatifler sunuyor. Bakalım bu hafta sonu şehir bize neler sunuyor...

profil
Mina Karanis
01.04.2016
Hafta sonu eğlence rehberi (2-3 Nisan)

CUMARTESİ

-Arnavutköy ailesine yeni katılan çiçeği burnunda Crepan, sahilde bir yürüyüş sonrası; verdiğimiz kalorileri geri almak adına en lezzetli seçeneklerden. Pancakeler, krepler, bazlamalar hepsi birbirinen nefis; kişi başı pancake kahvaltı tabağı 28TL.

Arnavutköy Mah. Francalacı Sok. No:7 Beşiktaş, İstanbul

-Şehrin içerisinde gizlenmiş bir doğa köşesi “Müz”. Botanik seviyorsanız bu dükkana gitmelisiniz. Aslında hem dükkan hem kafe. Kendi yaptıkları zencefilli soğuk çayı şiddetle tavsiye ediyorum yanınıza kitabınızı da almayı unutmayın.

Firuzağa Mah. Hayriye Cad. No: 18/A Beyoğlu, İstanbul

-TedxReset konuşmacılarından Sibiryalı Şaman araştırmacı Timur Davletov ile Şamanizm ve Doğa bileşenini inceliyoruz. Türklerin inanç sistemleri ve sosyo-kültürel değişimi konularında araştırmalar yapmakta olan araştırmacı kendi tecrübelerini de güne katarak farklı alanlarla ilgili kendinizi geliştirmenize katkı sağlayacak. (Ücret:10TL)

Beyoğlu Kültür Sanat, Hazzopula Pasajı İstiklal Cad. No: 116-6 Beyoğlu/İstanbul

-Uzakdoğu mutfağı sevenlere duyurulur, Ortaköy’de yer alan yılların eskitemediği restoran Zuma; İstinye Park’a taşındı. Alışveriş merkezi algısı hiç oluşmasın çünkü yanında lezzetini ve şıklığını da taşımış. Daha da güzel bir haber hem öğlen hem akşam yemeklerine uygun hale gelmiş.

-90lı yıllarda “Tamam Sustum” şarkısıyla ortaya çıkan Vega grubu Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde sizi eski günlere götürecek. Nadir konser veren grubu yakalamışken gitmeli derim. (Bilet fiyatı: 45TL)

Meşelik Sok. No:10 Beyoğlu/Taksim

PAZAR

-Restoran Haftası’nda Dünyadan Sokak Lezzetleri etkinliğinde, farklı mutfak kültürlerinden sokak lezzetlerini denemeye ne dersiniz ? Tam ikna olmadıysanız şunu da ekleyeyim lezzetleri hazırlayanlar dünyaca ünlü şeflerden Michelin yıldızlı İngiliz Şef Josh Eggleton, Thailand’lı şef Vatcharin Bhumichitr, İtalya’nın Michelin yıldızlı şefi Cristina Bowerman ve Türkiye’den Halat Restaurant by Divan’ın şefi Faysal Üren. Bu çok özel gastronomi şöleni kaçırılmamalı derim.

Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul 12:00 Ücret:175TL (Koç ailem indirimi bulunuyor.)

-Telin sanatsal bir malzeme olarak kullanılması Calder’in Paris’te oyuncak imal ederken ürettiği “Cirque Calder” ile ortaya çıktı. Tel-heykel diye adlandırarak icat ettiği yöntemi daha sonra Picasso dahil modern çağın pek çok sanatçısı kullandı. Günümüzde de Yılmaz Aysan telleri kullanarak üçüncü boyutta figürler çizerek oluşturduğu sergisini 44A Sanat Galerisi’nde sergiliyor.

Ahmet Fetgari Sok. No:44/A Teşvikiye, İstanbul

-Fıstığı bol, tandır fırınında çıtır çıtır kadayıf, üzerine de kaymak, karşınızda Kadayıfzade. Benim gibi; künefenin, kadayıfın lezzetlisini nerede yerim arayışına çıkıp, hayal kırıklığına uğruyorsanız;  size lezzetli bir seçenek, dikkat edin parmaklarınızı yemeyin.(kaymaklı kadayıf 10TL, künefe 10TL)

Nispetiye Mah. Nispetiye Cad. No:30 Beşiktaş, İstanbul

-Lord of the Rings filminin Howard Shore tarafından bestelenen büyüleyici müzikleri, Filarmonia İstanbul’un dev orkestrası ile hayat buluyor.

Zorlu PSM-Ana Tiyatro 21:00 Fiyatları 70TL-300TL arasında değişiklik gösteriyor.

-İstanbul bağımsız müzik sahnesinin iki yetenekli müzisyeni ve söz yazarı, Can Güngör ile Can Kazaz Pazar günü kaliteli müzik dinlemek isteyenleri Babylon’a davet ediyor.

Bomontiada,Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Birahane Sok. No:1 Şişli/İstanbul 15:00 Ücretsiz

Önceki ve Sonraki
Haberler