EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - TRENDLER

Bayramda İstanbul'da kalanlar için 5 öneri

İstanbul’u gezmek isteyenler için en uygun zaman tartışmasız bayramlardır. Şehrin boşalmasıyla kalabalık ve trafik azalır, İstanbul’un keyfine varılır. Sıcakların gelmesiyle yaza uygun ilginizi çekebilecek önerileri sizler için derledim. Tatile çıkamadım diye üzülmeyin, şehrin tadını çıkarın!

profil
Mina Karanis
05.07.2016
Bayramda İstanbul'da kalanlar için 5 öneri

Boğazın kenarında gün batımına karşı keyifli bir yemek, sonra ardı arkası gelmeyen sohbetler; sohbetler kesildiğinde deniz manzarasını izlemek ruhunuza iyi gelecek planların başında geliyor. Banyan, bu huzuru yaşayabileceğiniz en güzel terasa sahip restoranlardan birisi. Menüsü Türk mutfağına uyarlanmış Asya lezzetlerinden oluşuyor. Değişik lezzetleri ve kokteylleri denenmeye değer. İki kişi için ortalama fiyat 300TL.

Adres: Muallim Naci Cad. Salhane Sok 3 Ortaköy/İstanbul  Tel: 0212 259 90 60

Bayramda İstanbul'da kalanlar için 5 öneri

Şehrin karmaşasından kaçmak isteyenlere deniz kenarında yeşillikler içerisinde bir öneri; Elio Sedef. Restoranının menüsü İtalyan ağırlıklı olup Akdeniz mutfağının tüm lezzetlerini bir arada sunuyor. Mevsimine göre taze balık seçenekleri ve sushi menüsü de deneyimlemeye değer. Sedef Adası’na Kartal ve Adalar’dan rahatlıkla ulaşım sağlanabiliyor. Her Cuma yemeklerinize canlı müzik eşlik ediyor, önceden rezervasyonunuzu yaptırın derim. İki kişi için ortalama fiyat 120TL.

Bayramda İstanbul'da kalanlar için 5 öneri

Büyükada deyince artık akla hep turist kalabalığı geliyor. Viranbağ koyu bu kalabalığın biraz daha dışında daha tam keşfedilmemiş bir bölüm. Viranbağ koyu adada temiz kalmış maviliğini koruyan koylardan birisi. Gün içerisinde bir şeyler atıştırmak isterseniz İstanbul’da adını duyurmuş lezzetli YadaRestoranı’nın sushilerini yiyebilir ya da Akdeniz lezzetlerini tercih edebilirsiniz. Büyükada iskelesinden kalkan özel “Yada” tekneleriyle misafirlerini 10 dakika süren kısa bir yolculukla plaja ulaştırıyor. Cuma akşamları canlı müzik, hafta sonları DJ eşliğinde özel partilere de ev sahipliği yapıyor. İki kişi için ortalama fiyat 140TL.

Bayramda İstanbul'da kalanlar için 5 öneri

Bayramda şöyle bir serinleyelim havuza  gidelim diyorsanız sizler için İstanbul’daki havuzlara bir göz attım;

-Conrad İstanbul, Barbaros Bulvarı Yıldız Cad. Beşiktaş/İstanbul Tel: 0212 310 25 25

-Çırağan Sarayı, Çırağan Cad. 32 İstanbul Tel: 0212 326 46 46  

-Türkiye Spor Yazarları Derneği, Levent Cad. No:51 Beşiktaş/İstanbul Tel: 0212 278 36 05

-Grand Hyatt İstanbul, Taşkışla Cad. 1 Tel: 0212 368 12 34

-Hilton İstanbul, Cumhuriyet Cad. Harbiye/İstanbul Tel: 0212 315 60 00

Bayramda İstanbul'da kalanlar için 5 öneri

Son dönemler gençlerin uğrak yerlerinden biri haline gelen Kilyos plajları, İstanbulluların da yaz sıcaklarında denize kaçış noktalarından. Solar Beach, BabylonBeach, Suma Beach ve Uzunya Beach benim önerilerim arasında. House müzik severler için birçok DJ etkinliğine ev sahipliği yapan Babylon ve Suma’nın, haftalık belirlenen etkinliklerine gitmeden bir göz atın.

Bayramda İstanbul'da kalanlar için 5 öneri
Önceki ve Sonraki
Haberler