EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Yaz festivalleri rehberi

Yazın ufukta görünmesiyle birbirinden eğlenceli ve farklı festivallere geri sayım başladı. buseterim.com.tr okuyucuları için yılın merakla beklenen festival ve konserlerinden oluşan küçük bir rehber hazırladık.

profil
BT Ekip
13.05.2016
Yaz festivalleri rehberi

14 Mayıs'ta Sarıyer Elmas Kum plajında gerçekleşecek olan Renkli Su Savaşları Festivali'nde gün boyu eğlenceli aktiviteler katılımcıları bekliyor.

 

Yaz festivalleri rehberi

Ne zaman? 11-28 Mayıs

20. İstanbul Tiyatro Festivali bu yıl yurt dışından 9, Türkiye’den 23 oyun, dans ve performanstan oluşan 32 gösteriyi ve zengin içerikli 18 yan etkinliği 25 farklı mekanda sanatseverlerle buluşturacak.

Yaz festivalleri rehberi

Ne Zaman? 15 Mayıs

KüçükÇiftlik Park’da gerçekleşecek festivalde sahne alacak isimler arasında Azealia Banks ve
Riff Cohen var. Eğlenceli ve keyifli bir Pazar günü sizi bekliyor...

Yaz festivalleri rehberi

Ne zaman? 21 Mayıs
Nerede? KüçükÇiftlik Park

Bu yıl ikincisi düzenlenen gençlik festivalinde İstanbullu pop-rock grubu Gripin, farklı kitleleri kendilerine hayran bırakan Model, Kafile ve Fener gibi unutulmaz şarkılara imza atan Yüksek Sadakat sahne alacak.

Bilet: 60 TL

Yaz festivalleri rehberi

Ne zaman? 22 Mayıs
Nerede? KüçükÇiftlik Park

 G-Shock #24hoursistanbul City Festival, yurtiçi ve yurtdışından birçok sanatçının performansları ile gerçekleşiyor. Fatima & The Eglo Live Band, Henry Wu presents Yussef Kamaal Quintet, Catching Flies, My Expansive Awareness festivale yurtdışından katılan konuk gruplar olacaklar. Yerli sanatçılar ise Lara Di Lara, Nilipek, Can Kazaz, Can Güngör, Palmiyeler ve Islandman. Set aralarında ise Analog Kültür standından çalınacak plaklarla müzik 12 saat boyunca kesintisiz devam edecek.

12-16 arası giriş ücretsiz.

Yaz festivalleri rehberi

Ne Zaman? 28-29 Mayıs
Nerede? Life Park

Bir bahar klasiği haline gelen Chill-Out Festival Istanbul, Caz'dan soul ve funk'a, electronica ve house'dan indie’ye uzanan müzikal seçkisi, konsept sahneleri, kültürel ve sanatsal aktiviteleri, eşsiz doğası ve bu yıl da farklılaşarak sunacağı sıra dışı atmosferiyle, festival tutkunlarını büyüleyici bir yolculuğa davet ediyor.

Kombine: 195 TL
Tek gün:120 TL

Yaz festivalleri rehberi

Shakespeare’in “Eğer Müzik Aşkın Gıdasıysa, Durmadan Çalınız” dizelerinden esinlenen temasıyla günümüzün önde gelen topluluklarını, birbirinden parlak yıldızları ve genç yetenekleri 26 konserde ve 17 farklı mekânda ağırlayacak 44. İstanbul Müzik Festivali, 1-24 Haziran tarihleri arasında müzikseverlerle buluşuyor.  

Yaz festivalleri rehberi

Sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek adına, her gün spora gitmek, haftada 6 gün yoga yapmak, taze ve organik beslenmek, bunlar sizi gerçekten sağlıklı bir birey yapıyor mu? 

İşte tüm bu soruların cevapları 3-4-5 Haziran tarihlerinde Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüs’ünde olacak.

Yaz festivalleri rehberi

Ne Zaman? 4 Haziran

Babylon Soundgarden,Babylon Kilyos'ta deniz kıyısında doğanın ve iyi müziğin tüm gün keyfini sürmek isteyenlerle buluşuyor. Oscar&The Wolf, Milky Chance sahne alacak gruplar arasında...

Bilet: 145 TL

Yaz festivalleri rehberi

Ne Zaman? 5 Haziran

Rap, rave, hiphop, punk, pop, dubstep karışımı benzersiz tarzları, videolarındaki ikonik sanatsal yaklaşımları ve müthiş yüksek enerjileriyle her konseri sansasyonel etki yaratan grup Die Antwoord, KüçükÇiftlik Park'ta müzikseverlerle buluşuyor.

Bilet: 90 TL

Yaz festivalleri rehberi

Bugüne kadar yayınladığı 8 stüdyo albümüyle günümüz müzik dünyasının en önemli isimlerinden biri olmayı başaran İngiliz şarkıcı, besteci, şair ve yazar PJ Harvey, 8 Haziran'da Zorlu Performans Sanatları Merkezi sahnesinde...

Yaz festivalleri rehberi

İzlanda'da başlayan serüvenini büyük bir başarıyla tüm dünyaya taşıyan, post-rock sahnesinin en önemli gruplarından Sigur Rós, uzun zamandır beklenen canlı performansıyla Türkiye'de ilk kez 11 Haziran'da Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde.

Yaz festivalleri rehberi

Duman, Şebnem Ferah, MFÖ, Teoman ve Kenan Doğulu 16- 25 Haziran tarihleri arasında Vodafone Red Harbiye Açıkhava Konserleri kapsamında Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda.

Yaz festivalleri rehberi

Punk'ın vaftiz annesi, müzisyen, besteci, şair ve yazar... Sadece müzik tarihine değil, sanat tarihine damgasını vuran yaşayan efsane Patti Smith, 23 Haziran'da Zorlu PSM sahnesinde izleyicilerine ömür boyu unutulmayacak türden bir deneyim yaşatacak.

Yaz festivalleri rehberi

Ne Zaman? 27 Haziran-25 Temmuz

23. İstanbul Caz Festivali, 20’nin üzerinde mekanda 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçının katılımıyla gerçekleştirilecek yaklaşık 50 konserle, bu yaz da İstanbulluları caz müziğinin efsaneleriyle buluşturacak.

Yaz festivalleri rehberi

Ne Zaman? 17 Temmuz
Nerede? Park Orman

Two Door Cinema Club, Django Django, Balthazar, Arthur Beatrice ve Sofi Tukker bu yıl One Love’da sahne alacak isimlerden sadece bazıları…

Yaz festivalleri rehberi

Ne Zaman? 8 Ağustos
Nerede? KüçükÇiftlik Park

Masstival bu yıl Sia, Selah Sue ve Oh Land’i ağırlıyor. 

Bilet:140 TL

Yaz festivalleri rehberi
Önceki ve Sonraki
Haberler