EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

W dergisi kendi Oscar’larını dağıttı!

Her yıl merakla beklenen Oscar adayları henüz açıklanmadı ama W dergisi, kendisine göre 2021’in en iyi 10 sanatçısını seçti ve onlarla kapak çekimi yaptı. W’nun editörü Lynn Hirschberg’in küratörlüğünde derginin Hollywood sayısını süsleyen yıldızlar; Cate Blanchett, Gemma Chan, Jessica Chastain, Benedict Cumberbatch, Adam Driver, Jennifer Hudson, Lady Gaga, Tilda Swinton-Honor Swinton Byrne ve Denzel Washington oldu. Oscar adayları 8 Şubat’ta açıklanacak, 27 Mart’ta düzenlenecek törenle ise kazananlar belli olacak. W Magazine, kendi Oscar’larını neden bu 10 isme verdiklerini şöyle açıkladı: “Bu yılki filmlerin çoğu pandeminin ortasında çekildi ve hemen hepsinde aileyi kutlayan ortak bir tema var. Bu filmlerdeki bu 10 ismin performansları ise canlı, büyüleyici, yıkıcı, samimi, karmaşık ve tüm bunlardan çok daha fazlasıydı.” İşte o 10 ismin süslediği W kapakları ve birbirinden iddialı kareleri…

W dergisi kendi Oscar’larını dağıttı!

‘Spencer’ Prenses Diana’yı oynayan 31 yaşındaki Kristen Stewart; yine Sara Moonves tarafından tasarlanan çekimlerde giydiği sarı Chanel ceketi ve eteği, sarı eldiveniyle 1960’ların ihtişamını yansıtıyor. İkinci karede ise Stewart, saçlarını toplamış ve mor bir elbise giymiş şekilde görünüyor.


‘House Of Gucci’ filminde Patrizia Reggiani’yi canlandıran 35 yaşındaki Lady Gaga, Tim Walker tarafından gerçekleştirilen çekimlerde bir karede, başının çevresini tamamen saran kırmızı bir pelerinle poz verdi. İkinci karede şarkıcının bir elinde kendi kafasını, diğerinde bir makası tuttuğu görülüyor. Burada, eşini öldürmesi için bir tetikçi tutan İtalyan sosyetik Patrizia rolüne atıfta bulunulduğu düşünülüyor. Gaga’nın bu kostümü, W Magazine’in Genel Yayın Yönetmeni Sara Moonves tarafından tasarlandı. Gaga, üçüncü karede ise dev platform çizmeleriyle beyazlar içinde görünüyor.


Altın Küre’de En İyi Film seçilen ‘The Power of the Dog’da tacizci bir çiftlik sahibini canlandıran 45 yaşındaki Benedict Cumberbatch, çekimlerde taktığı sarı şapkayla dikkat çekiyor. Sarı şapkayla, filmde başından hiç çıkarmadığı büyük boy kovboy şapkasına gönderme yapılmış.


‘Nightmare Alley’ filminde başrol oynayan 52 yaşındaki Cate Blanchett, sarı çiçekli takımının içine giydiği mavi gömleği ve taktığı siyah papyonla son derece renkli bir kareye imza attı.


‘The Souvenir Part II’de birlikte oynayan 61 yaşındaki Tilda Swinton ve 24 yaşındaki kızı Honor Swinton Byrne; kapak fotoğrafında beyazlar içinde görünürken, diğer iki karede ise renkli saçları, makyajları ve ojeleriyle poz verdi.


‘Respect’ filminin 40 yaşındaki yıldızı Jennifer Hudson, beyaz Dior elbisesiyle kamera karşısına geçti. Ünlü şarkıcı ayrıca her tarafında ‘Fendi’ yazan mor elbisesiyle poz verdiği ikinci karede de muhteşem görünüyor.


‘Eternals’ yıldızı Gemma Chan; kapak fotoğrafında inek baskılı elbisesi, kemeri ve siyah kürk başlığıyla ilginç bir görünüm sergiliyor.


‘The Eyes of Tammy Faye’de ‘Tammy Faye Bakker’ı canlandıran 44 yaşındaki Jessica Chastain, gül desenli tulumu içinde göz alıcı görünüyor. ‘The Eyes of Tammy Faye’, televizyon yazarları Tammy ve Jim Bakker’ın tartışmalı tarihini anlatıyor.


‘The Tragedy of Macbeth’teki ‘Thane of Cawdor’ rolüyle büyük beğeni toplayan ünlü oyuncu Denzel Washington, kapak fotoğrafında siyah takım elbisesiyle klasik bir görünüm sergiliyor.


‘House Of Gucci’ filminde başrolü Lady Gaga ile paylaşan ve Maurizo Gucci’ye hayat veren Adam Driver, dergi için verdiği pozda, Denzel Washington gibi siyah bir takım elbiseyle objektif karşısına geçti.


Önceki ve Sonraki
Haberler