EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Taylor Swift Grammy’lerde tarih yazdı

Bu yıl 58’incisi düzenlenen Grammy Ödülleri Los Angeles’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Gecede ‘Yılın Albümü’ ödülünü kazanan Taylor Swift, tarihi bir rekora da imza atmış oldu.

profil
BT Ekip
16.02.2016
Taylor Swift Grammy’lerde tarih yazdı
Los Angeles Staples Center'da gerçekleşen ihtişamlı törende 'Yılın Kaydı' ödülünü 'Uptown Funk' şarkısıyla Mark Ronson kazanırken, Taylor Swift 1989 albümüyle 'Yılın Albümü' ödülü dahil 3 dalda ödülün sahibi oldu.

Gecenin en çok ödül alan bir diğer ismi ise Kendrick Lamar oldu. Bu yıl 11 dalda aday gösterilen Lamar,  ‘En İyi Rap Şarkısı’ ve ‘En İyi Rap Albümü’ olmak üzere 5 ödülle geceden ayrıldı.

Törene Taylor Swift damgası

7 dalda aday gösterilen Taylor Swift, gecenin en önemli ödülü olan ‘Yılın Albümü’ kategorisinde 1989 albümüyle  kazanan isim oldu. Swift, bu zaferle prestijli ödülü iki kez kazanan kadın sanatçı olarak tarihe geçti. 26 yaşındaki şarkıcı, 2010’da Fearless ile yine ‘Yılın Albümü’ ödülünü kazanmış, bu kategoride ödül kazanan en genç sanatçı olarak kayıtlara geçmişti.

Kanye West’e cevap

Kanye West  geçtiğimiz hafta Madison Square Garden’daki defilesinde genç şarkıcıyı hedef alan şarkı sözleri içeren bir şarkı söylemişti. Swift, ‘Onu ben meşhur ettim’ sözleri için ödül konuşmasında “Tüm genç kızlara sesleniyorum. Sizin başarınızı engellemek ve kendilerine mal etmek insanlar daima olacak. Ama işinize odaklanırsanız ulaştığınız noktaya vardığınızda bunda payı olanların sadece siz ve sizi seven insanlar olduğunu göreceksiniz" ifadelerini kullandı.

Canlı Performanslar

Gecede Adele başta olmak üzere Lady Gaga David Bowie’ye ithaf ettiği şovuyla çok konuşuldu. Taylor Swfit ve Justin Bieber da sahneye çıkan isimler arasındayı.

Merakla beklenen Rihanna performansı ise şarkıcının rahatsızlığı nedeniyle iptal edildi.

Gecenin diğer kazanan isimlerinen bazılar şöyle

Yılın Şarkısı: Ed Sheeran- Thinking Out Loud

En İyi Yeni Sanatçı: Meghan Trainor

En İyi Müzik Videsou: Taylor Swift-Bad Blood

En İyi Rock Albümü: Muse-Drones

En İyi Film Müziği: Amy

Önceki ve Sonraki
Haberler