EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Online etkinlik ajandası ( 1-7 Aralık )

Sinema ve tiyatro festivallerinden çağdaş sanat gösterimleri ve gastronomi yayınlarına online takip edebileceğiniz etkinlikleri bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
01.12.2020
Online etkinlik ajandası ( 1-7 Aralık )

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali, yılın son seçkisi ve Sinemada İnsan Hakları Yarışması’yla 4–24 Aralık tarihlerinde dijital ortamda yeniden izleyiciyle buluşuyor. Yüksek Katkıda Bulunan Tema Sponsoru Zorlu Holding desteğiyle gerçekleşen 39. İstanbul Film Festivali “Eşit Bir Hayat” seçkisinde 21 yeni film gösteriliyor. 10 filmin yarışacağı, Tema Sponsoru Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun desteklediği Sinemada İnsan Hakları Yarışması da seçki kapsamında yer alıyor.

Türkiye’de ilk kez gösterilecek 21 filmden oluşan aralık seçkisi gösterimleri filmonline.iksv.org adresinden çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor. 2020 yılının bu son seçkisi eşitlik, çeşitlilik, paylaşım, diyalog konularına odaklanan filmleri bir araya getiriyor. Festivalin Sinemada İnsan Hakları filmleri de bu seçkide yer alıyor. 39. İstanbul Film Festivali “Eşit Bir Hayat: Aralık Seçkisi” bu doğrultuda Zorlu Holding’in Eşit Bi' Hayat isimli çeşitlilik ve kapsayıcılık odaklı toplumsal cinsiyet eşitliği yaklaşımı kapsamında destekleniyor. 


BASE bu yıl “Uzak Yakın” temasındaki dördüncü edisyonunda yeni mezun sanatçıların eserlerini sanatseverlerle buluşturdu. Büyük beğeni ve ilgi toplayan BASE 2020, ziyaret edemeyenler için de websitesi üzerinden izlenmeye devam ediyor. Sanatseverler www.base.ist linki üzerinden eserleri tek tek inceleme, tema, sergi ve sanatçılar hakkında detaylı bilgi edinme fırsatı bulabilirler.


Bodrum’da yaşayan ve Bodrum’a fayda sağlamayı amaçlayan farklı sektörlerden genç girişimcilerin bir araya gelerek oluşturduğu Komünite Bodrum, pandemi sebebiyle 2020 yılında gerçekleştirmeyi planladığı tüm fiziksel etkinlikleri Aralık ayında çevrimiçi ortamda gerçekleştirecek.

Komünite Bodrum; Aralık ayında, her salı günü düzenli olarak gerçekleştirdiği topluluk buluşması olan ‘Komünite Salısı’ etkinliğini çevrimiçi ortama taşıyarak, merak eden herkesin katılımına açık bir şekilde ‘Komünite Salısı // Pop Up Topluluk Buluşmaları’ adı altında gerçekleştirecek, British Council’ın Kültürde Kadın Gücü destek programı kapsamında dünyaca ünlü İngiliz sanatçı Abigail Reynolds’ı çevrimiçi bir etkinlik ile ağırlayacak ve son olarak Bosch Alumni Network’ün desteğiyle ‘Hikayeler toplulukları nasıl dönüştürür?’ adlı bir çevrimiçi hikaye anlatıcılığı atölyesi düzenleyecek.


Mutfak Sanatları Akademisi, mutfağı dinlemek, mutfakta öğrenmek ve mutfağın birleştirici gücünden faydalanmak isteyenleri Türkiye’nin en büyük radyo platformu Karnaval’a çağırıyor. MSA’nın merak uyandıracak içerikleri ve mutfağın tüm seslerini duyabileceğiniz podcastler ve playlistler ile mutfakta sesler yükseliyor!

 Yeni işbirliği kapsamında MSA’nın podcast'leri ve playlist’leri artık Karnaval’da yer alıyor, mutfağın o kendine özgü sesi gittikçe yükseliyor! MSA, mutfağı öğrenmek ve mutfağın birleştirici gücünden faydalanmak isteyenler için alanında uzman konuklarla hazırladığı podcast’ler, mutfağın ritmini hissedebileceğiniz özel playlist’ler, yeme içme ve beslenmeye dair merak uyandırıcı video içerikler ile Karnaval.com ve Karnaval app’te sizi bekliyor.


24. İstanbul Tiyatro Festivali bugün sonlandı fakat seyirciden gelen yoğun ilgi üzerine online gösterim tarihleri 14 Aralık'a kadar uzatıldı. İlgi çeken 10 online oyun hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 


Önceki ve Sonraki
Haberler