EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

‘Mukavemet’, prömiyerini İstanbul Film Festivali’nde yapacak

Genç kuşağın güçlü oyuncuları Selahattin Paşalı ve Ece Çeşmioğlu Ölmez’in başrollerini paylaştığı ‘Mukavemet’, İstanbul Film Festivali’nde prömiyerini yapacak. Soner Caner’in yazıp yönettiği psikolojik drama, festivalin Ulusal Yarışma bölümünde de yarışacak

‘Mukavemet’, prömiyerini İstanbul Film Festivali’nde yapacak

Son olarak rol aldığı ‘Pera palas’ta Gece Yarısı’ dizisiyle gündeme gelen Selahattin Paşalı ile yer aldığı sinema filmleri ve tiyatro oyunu ile farklı ödüllere layık görülen Ece Çeşmioğlu Ölmez’in başrollerini paylaştığı ‘Mukavemet’in 41. İstanbul Film Festivali’ndeki prömiyeri, 17 Nisan Pazar günü Atlas Sineması’nda gerçekleşecek.

8-19 Nisan tarihleri arasında 41’incisi yapılacak İstanbul Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak olan ve Paşalı’nın ilk kez beyazperdede seyirci karşısına çıkacağı film, festivalin Ulusal Yarışma seçkisinde de yarışacak.

İlk uzun metraj sinema filmi ‘Rauf’ ile hem dünya çapındaki, hem de Türkiye’deki festivallerden 30’a yakın ödülle dönen Soner Caner’in senaryosunu kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği psikolojik drama türündeki film, Türkiye’de kesintisiz tek plan olarak çekilen ilk film olmasıyla da dikkat çekiyor. Tek gecede ve aksiyonu hiç kesmeden yapılan çekimler için çok uzun süreli bir ön hazırlık yapıldı. Selahattin Paşalı ve Ece Çeşmioğlu Ölmez’in oyunculuk performanslarıyla uzun süre konuşulacakları ‘Mukavemet’; sinemaseverleri, ilişkilerinin henüz başında bir çift ile peşlerini bırakmayan eski sevgili arasında geçen gerilim dolu bir geceye davet ediyor.

Film, alanında sayısız ödüle sahip görüntü yönetmeni Vedat Özdemir’in hareketi özgür bırakan ve anı yakalayan çekim tekniği ile özgün, vurucu bir seyir keyfi yaşatacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler