EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Haftanın filmleri (25-31 Mart)

Bu hafta üçü yerli film olmak üzere toplam 6 film vizyona giriyor. Haftanın en dikkat çekici filmi ise yılın merakla beklenen filmlerinden 'Batman v. Superman: Adaletin Şafağı' oldu. Bu hafta sizin merakla beklediğiniz film hangisi? İşte haftalık vizyondakiler rehberi...

profil
Terim Arıcan
25.03.2016
Haftanın filmleri (25-31 Mart)

Orijinal Adı: Batman v Superman: Dawn of Justice
Yapım: ABD - 2016
Tür: Bilimkurgu, Aksiyon
Süre: 153 Dakika
Yönetmen: Zack Snyder
Oyuncular: Henry Cavill, Ben Affleck, Jesse Eisenberg, Gal Gadot, Jeffrey Dean Morgan

Yılın büyük bir merakla beklenen filmi bu hafta vizyona giriyor. İki efsane karakter, Zack Snyder’ın yönetmenliğinde ve Christopher Nolan’ın yapımcılığında bir araya geliyor ve tabiri caizse yer yerinden oynuyor. Gotham’dan Metropolis’e uzanan bu macerada, birbirinden pek de haz etmeyen kahramanlarımız yine günü kurtarmak zorunda. Haftanın filmi, tartışmasız Batman v Superman.

Haftanın filmleri (25-31 Mart)

Orijinal Adı: A Walk In The Woods
Yapım: ABD - 2015
Tür: Dram, Macera, Komedi
Süre: 98 Dakika
Yönetmen: Ken Kwapis
Oyuncular: Robert  Redford, Emma Thompson, Nick Nolte

Hollywood’un usta oyuncuları Robert Redford ve Nick Nolte’yi karşılıklı izlediğimiz filmde; İngiltere’de geçirdiği yirmi yılın ardından vatanı Kuzey Amerika’ya dönen ünlü gezi yazarı Bill Bryson’ın, eski dostu Stephen ile kalkıştığı 3 bin 500 kilometrelik orman yürüyüşünde, duygusal ve komik hikayesine tanıklık ediyoruz.        

Haftanın filmleri (25-31 Mart)

Yapımı: İngiltere - 2015
Tür: Belgesel
Süre: 95 Dakika
Yönetmen: Grant Gee
Senaryo: Orhan Pamuk, Grant Gee

İngiliz yapımı belgeselde, Nobel Ödüllü yazarımız Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi adlı ünlü romanından yola çıkarak İstanbul’da açtığı müze tekrar karşımızda. Arka planda İstanbul’un eşsiz dokusu ile duygu yüklü bir aşk hikayesinin anlatıldığı hikaye izlemeye değer.

 

 

Haftanın filmleri (25-31 Mart)

Yapımı:Türkiye - 2016
Tür: Komedi
Yönetmen: Hakan Eser
Oyuncular: Metin Yıldız, Erdal Cindoruk, Cengiz Okuyucu, Fulden Akyürek, Ferdi Kurtuldu

Bu hafta vizyona giren Türk filmlerinden biri olan Leblebi Tozu, Çorum’da düzenlenen bir etkinlik sırasında şehrin kıymetli tarihi eserlerini çalarak zengin olmayı planlayan 3 yakın arkadaşın macerasını konu alıyor. Filmin başrolünde BKM’den tanıdığımız Metin Yıldız var.

Haftanın filmleri (25-31 Mart)

Yapım: Türkiye - 2016
Tür: Komedi
Yönetmen: İnci Balabanoğlu Ahıska
Oyuncular: Ceyda Ateş, Selin Şekerci, Ayten Uncuoğlu, Burak Satıbol, Sermet Yeşil

Bu hafta vizyona giren bir diğer Türk komedi filmi ise Sol Şerit. Genç bir oyuncu kadrosuna sahip film, Denizli’de evlenecek yakın arkadaşlarının düğünü için Ankara’dan yola çıkan kafadarların komik hikayesini konu alıyor.

Haftanın filmleri (25-31 Mart)

Yapımı: Türkiye - 2016
Tür: Korku
Yönetmen: Mustafa Özen
Oyuncular: Serkan Erkaçan, Tuğçe Kurşunoğlu, Ayça Kuru, Murat Ercanlı, Bedia Ener

Son dönemde sıkça rastladığımız yeni nesil Türk yapımı korku filmlerinden olan Azazil 2, Büyü, türü sevenlerin ilgisini çekecek bir film. Parçalanmanın eşiğinde bir ailenin, kuvvetli bir büyünün etkisinde kalması ve Azazil’in hedefi haline gelmesini konu alan filmin yönetmeni ise Mustafa Özen.

Haftanın filmleri (25-31 Mart)
Önceki ve Sonraki
Haberler