EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Dünya Fotoğrafçılık Günü'ne özel 10 fotoğraf

19 Ağustos Dünya Fotoğraf Günü fotoğraf tutkunları tarafından çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor. Louis Daguerre tarafından keşfedilen, gümüş levha üzerine fotoğraf çekme tekniğinin icadıyla birlikte Fransız hükümeti tarafından ilk kez 19 Ağustos 1839′da tüm dünyaya resmi şekilde duyurulan fotoğrafı biz de 2020'nin başından beri hafızalara kazınan fotoğraflar ile kutluyoruz.

profil
BT Ekip
19.08.2020
Dünya Fotoğrafçılık Günü'ne özel 10 fotoğraf

(26 Temmuz 2020) Brandon Buisan (Red Robin) Nona Golan (Supergirl) James Lavelle (Nightwing) ve Milan Lavelle (Batgirl) California, San Diego'da bulunan Comic-Con Shrine'ı kostümleri ve maskeleri ile ziyaret ederek bu yaza damga vuran fotoğraflardan birine imza attı. Dünya çapında çizgi roman severler arasında viral etki yaratan fotoğraf maskeler ile hafızalara kazındı. 


(10 Mart 2020) Kanadalı komedyen Howie Mandel Los Angeles sokaklarında sıradışı Covid-19 kostümü ile görüntülendi ve bu fotoğraf ile viral etki yarattı.


(9 Ağustos 2020) : Radio City Rockettes sanatçıları New York'ta görüntülendi. 


(26 Temmuz 2020) New York'un mümkün olduğunca sakin bir köşesinde, Manhattan silueti altında görüntülenen çift maskelerini çıkararak tutkuyla öpüşürken fotoğraflandı ve bu kare ile Corona günlerinde aşkın sembollerinden biri oldu.


(10 Mayıs 2020) : New York Central Park'ta görüntülenen sokak performansçısı Lea Mcgowan kedi maskesi ile dikkat çekti. 


(25 Mayıs 2020): New York'ta görüntülenen duvar yazısı ABD doları üzerinde yazan 'In God We Trust' mottosuna gönderme yapıyor ve artık doğanın ön plana çıkması gerektiğine dikkat çekiyor. 


(26 Haziran 2020) İspanya'da Onur Yürüyüşü'ne katılan Daniela de Santiago maskesi kadar pembe saçlarıyla da dikkat çeken bir kare oluşturdu. 


(26 Nisan 2020) Hollywood Bulvarı'nın eğlenceli figürleri de maske ve el yıkama kuralına dikkat çekti. 


Japonya'da görüntülenen iki anaokulu öğrencisi maskeli yeni normalin temsilcilerinden...


Bazıları için  bir meslek, bazıları için bir sanat bazıları içinse bir tutku olan fotoğrafçılık, anı yakalamak isteyenlerin vazgeçilmezi. Bu farkındalıkla Fujifilm, 19 Ağustos Dünya Fotoğrafçılık Günü’nü Instax ürünlerinde yüzde 30, Fujifilm’in dijital baskı uygulaması Fujibas'ta yüzde 40 indirimle kutluyor.

Instax'ın renkli dünyasının amiral gemisi olan Instax Mini 11, diğer serilere nazaran otomatik pozlama ayarıyla farklılaşıyor. Objektifte yer alan ışık sensörü, ışığı otomatik algılayarak müdahaleye gerek duyulmaksızın çekim modunu kendisi belirliyor.Fujifilm’in şık dizayn ve basit kullanımıyla dikkat çeken bu modeli, fotoğraf tutkunlarının anında çektikleri fotoğraflarına ulaşmasını sağlıyor.  Instax Mini 11’de sunulan selfie modu özçekim ve yakın çekimler için de kolaylık sağlıyor. Selfie modu kamera açıldıktan sonra lensin ön tarafa doğru çekilmesiyle kolayca aktif oluyor. Şık görünümünü desteklemek için deklanşör aksesuarlarıyla birlikte Instax Mini 11; Blush Pink, Sky Blue, Charcoal Gray, Ice White ve Lilac Purple olarak pastel tonlarda satışa sunuluyor.

Bonus: Fotoğrafını çek markasını bul


Önceki ve Sonraki
Haberler