EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

DasDas yeni yılı Yılbaşı Panayırı ile karşılıyor

Kültür, sanat ve eğlencenin adreslerinden biri olan DasDas, 25-28 Aralık tarihleri arasında Metropol İstanbul’un katkılarıyla Yılbaşı Panayırı düzenliyor. Yılbaşı Panayırı’nda çocuk etkinlikleri, DJ performansları ve konserler; yeni yılı eğlenerek karşılamak isteyenleri bekliyor

DasDas yeni yılı Yılbaşı Panayırı ile karşılıyor

DasDas; 2022 yılını hem çocuklara, hem de yetişkinlere yönelik birbirinden eğlenceli etkinliklerin yer alacağı ‘Yılbaşı Panayırı’ ile karşılıyor. Panayır, 25-28 Aralık tarihleri arasında DasDas ziyaretçilerine sanat dolu saatler sunacak.

25 Aralık günü 12.00 ve 13.00’de DasDas’ta ücretsiz ‘Çocuk Yogası Atölyesi’ gerçekleşirken, 15.00’te ücretsiz yapılacak ‘Tişört Boyama Atölyesi’ çocuklara renkli bir gün yaşatacak. Aynı gün 13.00 ve 16.00’da Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği ‘Metropol İstanbul Katkılarıyla: Uyku Nereye Kaçar?’ minik tiyatroseverlerle buluşacak. Kadrosunda Pelinsu Ekşioğlu ve Berçem Açığ’ın yer aldığı oyun, ayrı zamanlarda yaşayıp aynı uykuya dalmanın hayalini kuran Pelin ve Berçem’in kaçan uykularının peşine düşmelerini konu alıyor. ‘Uyku Nereye Kaçar?’ aynı zamanda Birleşmiş Milletler’in Kalkınma Hedefi’nden iklim eylemi, barış ve adalet, sudaki yaşam, karasal yaşam ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi temalara değiniyor.

25 Aralık akşamı 22.30’da DasDas’ta müziğin sesi yükselecek. DasDas Mutfak’ta verdikleri konserlerle konuşulan ‘Uyanıklar’ grubu ve ‘Romeo & Juliet’ oyuncularının keyifli performansı ile eğlencenin dozu artacak.

DasDas Çocuk’un bir diğer sevilen oyunu ‘Metropol İstanbul Katkılarıyla: Astro Ay’a Tırmanıyor’, 26 Aralık günü 13.00 ve 16.00’daki iki temsiliyle minikleri heyecan dolu bir serüvene davet ediyor. Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği; Bağış Angigün ve Buse Demirel’in sahneyi paylaştığı oyun, Babi’nin dostu Astro’yla gökyüzüne doğru çıktığı yolculuğu anlatıyor. Sürdürülebilirlik ve temiz çevre temalarının işlendiği oyun, çocukların hayal gücünü geliştirecek öğeler içeriyor.

Aynı gün 14.30’da yine çocuklar için ‘Toyi ile Atıklardan Oyuncak Tasarlama Atölyesi’ düzenlenirken, 16.00 ve 17.00’de gerçekleşecek ücretsiz ‘Çocuklara Swing Dans Atölyesi’ ile DasDas’ta minikler için swing rüzgarı esecek.

DasDas, 202’i muhteşem bir konserle geride bırakacak. Çeşitli projelerde aynı sahneyi paylaşan sanatçıların oluşturduğu Open String Session’ın, kült filmlerin klasikleşmiş yeni yıl müziklerini derlediği ‘Yeni Yıl Konseri’, 28 Aralık akşamı 20.30’da DasDas’ta olacak. Türkiye’nin önde gelen kadın akordeon sanatçılarından Özge Metin’in de etkileyici performansıyla dahil olacağı gecede sanatseverler 2021’e müzik dolu bir akşamla veda edecek.

Önceki ve Sonraki
Haberler