EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

DasDas’ın yeni prodüksiyonları sahnede

DasDas’ın bu sezon prömiyer yapan tüm yeni prodüksiyonları bu hafta yeniden seyirciyle buluşuyor. Nurgül Yeşilçay, Afra Saraçoğlu ve Mert Fırat gibi ünlü isimlerin rol aldığı oyunlar, 26 Kasım’dan itibaren DasDas sahnesinde

DasDas’ın yeni prodüksiyonları sahnede

İstanbul’un gözde sahnelerinden DasDas; ünlü isimlerin sahneye çıktığı ‘Bir Barda Bir Gece’, ‘Deli Bayramı’ ve ‘Romeo&Juliet’ oyunlarını bu haftadan itibaren yeniden tiyatroseverlerle buluşturuyor. Nurgül Yeşilçay, Afra Saraçoğlu, Mert Fırat gibi ünlü isimlerin de rol aldığı oyunlar, seyircisini bekliyor…

26 Kasım akşamı 20.30’da, DasDas’ın merakla beklenen oyunu ‘Bir Barda Bir Gece’ prömiyerini yapıyor. Afra Saraçoğlu ile Nurgül Yeşilçay’ın tiyatro sahnesinde buluştuğu oyun, Lulu Raczka imzasını taşıyor. Oyun, kadınların her akşam başlayan elektrik kesintileri sırasında kayboldukları bir dünyada; arkadaşını bulmak için bir bara giden üniformalı kız ile barın tek çalışanı kadının arasındaki gerilimin ve soru işaretlerinin hiç bitmediği geceyi anlatıyor. Günümüze pek de uzak olmayan distopik bir dünyayı merkezine alan Nagihan Gürkan yönetmenliğindeki ‘Bir Barda Bir Gece’; aynı zamanda 27 Kasım ve 3 Aralık akşamları 20.30’da, 28 Aralık günü ise 17.00’de izlenebilecek.


Büyük bir ilgiyle takip edilen, Metin Akpınar süpervizörlüğündeki ‘Deli Bayramı’, 29 Kasım ve 2 Aralık akşamları DasDas Sahne’de olacak. Yönetmenliğini Metin Akpınar ile Mert Fırat’ın üstlendiği, kadrosunda ise Alper Baytekin, Ayşegül Cengiz, Büşra Alnıtemiz, Cansu Boz, Didem Balçın, Erdi Güçlü, Hande Özkurt, Kadir Burak Baydar, Mert Fırat, Nila Fırat, Özgün Aydın, Tunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu’nun yer aldığı oyunda tiyatroseverler keyifli bir komediye tanıklık edecek.


Yeni haftada ‘Romeo&Juliet’, Shakespeare’in ölümsüz eserini DasDas Sahne’de seyirciyle buluşturmaya devam ediyor. Son yılların başarılı genç oyuncularından Deniz Can Aktaş’ın ‘Romeo’ya, Naz Çağla Irmak’ın ise ‘Juliet’e hayat verdiği oyunda ikiliye Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim eşlik ediyor. Mert Fırat ile Nagihan Gürkan yönetmenliğindeki oyun, 30 Kasım ve 1 Aralık akşamları DasDas Sahne’de unutulmaz bir aşk hikayesini seyirciyle buluşturacak.


Önceki ve Sonraki
Haberler