EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Bulgari, İtalyan modasını Dubai Expo’da sergiliyor

Bulgari'nin Expo 2020 Dubai'de açtığı ‘The Art of Craft - The Glamour of Italian Excellence’ (Zanaatın Sanatı: İtalyan Mükemmelliğinin Büyüsü) sergisi; İtalyan modasının en seçkin örnekleri arasında yer alan elbiselerle mücevherleri ziyaretçilerle buluşturuyor

Bulgari, İtalyan modasını Dubai Expo’da sergiliyor

Bulgari'nin ‘The Art of Craft - The Glamour of Italian Excellence’ (Zanaatın Sanatı: İtalyan Mükemmelliğinin Büyüsü) sergisi, Expo 2020 Dubai’deki İtalya Pavyonu'nda açıldı.

Sergide; Bulgari'nin Miras Koleksiyonu’ndan 60 kreasyon ile İtalyan modasının çağdaş ustalarının 21 elbisesiyle mücevherler yer alıyor. Sergi, İtalyan Kültür Bakanlığı tarafından da destekleniyor.

8 metre yüksekliğindeki üç katta sunulan ve önde gelen moda yayınlarından sanatsal fotoğraflarla zenginleştirilen serginin öyküsü, 1950'lerden 2000'lere kadar uzanıyor. İtalya Pavyonu'nu ziyaret eden ziyaretçiler; geçmiş, şimdi ve gelecek arasında bir yolculuğa çıkıyor. Sergideki pek çok mücevher ve giysi; enfes işçilikleri, sıra dışı malzemeleri, kusursuz çizgileri ve yenilikçi tasarımlarıyla Made in Italy ibaresinin temel özelliklerini gözler önüne seriyor. Sergideki ekranlar da farklı zaman dilimlerinden stil ve trendlerin görüntülerini sunuyor.

Beş haftalığına açılan sergi, 8 Ocak 2022 tarihine kadar gezilebilecek.

Önceki ve Sonraki
Haberler