EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Anneler Günü'ne özel 5 film

Anneler Günü'nü kimi sahnelerde güldüren kimilerinde gözlerinizi dolduran sıcak aile filmleri ile kutlamaya ne dersiniz? Önerilerimizi bir araya getirdik...

profil
BT Ekip
10.05.2020
Anneler Günü'ne özel 5 film

Yönetmen: Phyllida Lloyd
Oyuncular: Meryl Streep, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan

Popüler müzikal Mamma Mia'nın beyaz perdeye taşındığı film yıldız oyuncu kadrosu, Yunan adaları atmosferi ve tabii ki 80'lere damga vuran ABBA'nın müzikleri eşliğinde oldukça keyifli bir müzikal romantik komedi. Düğün hazırlığında olan Sophie babasının kim olduğundan emin değildir ve annesinin günlüğünde karşısına çıkan üç baba adayını düğününe çağırır.


Yönetmen: Garry Marshall
Oyuncular: Jane Fonda, Felicity Huffman, Lindsay Lohan

Rachel kural tanımaz tavırları ile annesini zor duruma sokmaktadır. Yaptığı son trafik kazası sonrasında annesi Lilly, kızı Rachel'ı yıllardır görüşmediği aile evine götürmeye karar. Büyükanne Georgia oldukça sert mizaçlıdır. Bu süreçte üç kuşak arasında aile sırları açığa çıkmaya başlar. 


Yönetmen: Michael Lehmann
Oyuncular: Diane Keaton, Mandy Moore, Gabriel Macht

Daphne çevresindeki herkesin, özellikle de kızının hayatına çok fazla karışan bir kadındır. Kızının doğru bir evlilik yapması için ona baskı uygulamaktadır. Fakat kızı onun hiç de onaylamayacağı bir adama aşık olur... 


Yönetmen: Lasse Hallström
Oyuncular:  Juliette Binoche, Johhny Depp, Judi Dench, Alfred Molina

Genç bir kadın ve kızı küçük bir Fransız kasabasına taşınır. Burada ev yapımı çikolata dükkabı açan kadın, kasaba halkını şimidye kadar tatmadığı lezzetlerle ve hayatın keyifli yönleriyle tanıştıracaktır. Fakat kasabadaki bu değişimden memnun olmayanlar da vardır.


Yönetmen: Chris Columbus
Oyuncular: Julia Roberts, Ed Harris, Jena Malone

İki çocuk babası Luke, eşinden ayrılır ve yeni bir hayata başlar.  Sevgilisi Isabel ne yaparsa yapsın çocukları ona ısınamaz. Önce problemli olan ilişkiler zamanla dönüşüm geçirir. 


Önceki ve Sonraki
Haberler