EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Amazon Prime Video'da en çok önerilen 5 dizi

Amazon Prime Video yavaş yavaş hayatımıza dahil olmakta... Mert Uzbay distopyadan komediye farklı türlerde öne çıkan 5 diziyi mercek altına aldı.

profil
Mert Uzbay
17.10.2020
Amazon Prime Video'da en çok önerilen 5 dizi

Yönetmen: Frank Spotnitz

Oyuncular: Alexa Davalos, Luke Kleintank, Rufus Sewell

IMDb: 8.0

Usta bilimkurgu yazarı Phillip K. Dick’in aynı isimli romanından uyarlanan The Man In The High Castle, Naziler’in II.  Dünya Savaşı’nı kazandıkları bir distopya... Almanlar’ın savaşı kazanması halinde Amerika’nın nasıl bir durumla karşı karşıya kalacağını bütün çıplaklığıyla gözler önüne seren distopyada dünyaya Almanya ve Japonya hükmediyor. Bu korkunç ve baskıcı düzeni toplumun bir kısmı kabul ederken bir kısmı da karşı çıkıyor. 


Yönetmen: Alfred Gough, Miles Millar

Oyuncular:Daniel Wu, Orla Brady, Emily Beecham

IMDb: 8.0

Dövüş sanatlarını ve distopyaları izlemeyi seviyorsanız bu dizi tam size göre! Dizinin geçtiği evrende bütün ateşli silahlar yasak. Bu durumda da devreye bilek gücü ve kesici aletleri kullanma becerisi giriyor… Into The Badlands baronlar tarafından yönetilen acımasız bir dünyada bir savaşçının ve genç bir adamın macera dolu yolculuğunu anlatıyor.


Yönetmen: Paul Weitz

Oyuncular: Gael García Bernal, Lola Kirke, Saffron Burrows

IMDB: 8.2

Hırs, aşk, para ve müzik. Bütün bunları komedi potasında eriten Mozart In The Jungle Blair Tindall’ın yazdığı aynı isimli romandan uyarlandı. Yaşlı orkestra şefinin yerini yenilikçi ve yakışıklı bir şef olan Rodrigo (Gael Garcia Bernal) alınca olaylar gelişiyor. New York Senfoni Orkestrası’nda yaşanan olayları konu alan dizi aynı zamanda orkestra üyelerinin meslek hayatlarında yaşadıklarını da eğlenceli bir şekilde izleyiciye aktarıyor.  
 


Yönetmen: Amy-Sherman Palladino

Oyuncular: Rachel Brosnahan, Alex Borstein, Michael Zegen

IMDb: 8.7

Ana karakterimiz Midge’in  (Rachel Brosnahan) hayatı, kocasının kendisini sekreteriyle aldattığını itiraf etmesi sonrası değişir. Biraz içini dökmek, rahatlamak için gittiği bir barda Midge bambaşka bir yönünü keşfeder. Midge’in komedyenlik yeteneğini keşfettikten sonra değişen hayatı, absürd komediyle süslenmiş bir şekilde sunuluyor. Kahkaha atmak isteyenler için ideal...


Yönetmen: Tim Kirkby

Oyuncular: Phoebe-Waller Bridge, Sian Clifford, Olivia Colman

IMDb: 8.7

Oyuncuların, senaristin ve yönetmenin başarısı sayesinde altı Emmy ödülü kazanan dizi takma isim olarak Fleabag adını kullanan ve 30’lu yaşlarını süren bir kadının (Phoebe-Waller Bridge) hikayesini konu alıyor. Fleabag’in ablasıyla olan rekabetini, üvey annesiyle olan ilişkisini ve günlük hayatta yaşadığı zorlukları konu alan dizi Londra sokaklarında geçiyor. Zaman zaman ana karakterin izleyiciyle direkt olarak iletişim kurduğu Fleabag komedi ve dramı bir potada eriten yapımları izlemeyi sevenler için harika bir seçim.

Bonus:  5 yeni dizi önerisi


Önceki ve Sonraki
Haberler