EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

ABBA, 40 yıl sonra yeniden zirvede

Bir dönem tüm dünyada fırtına gibi esen ABBA, 40 yıllık aranın ardından çıkardıkları yeni albümleri ‘Voyage’ ile 17 ülkede liste başı olarak tarihe geçti.

ABBA, 40 yıl sonra yeniden zirvede

1972 yılında kurulan ve 1982 yılına dek aktif olarak müzik yapan İsveçli pop müzik grubu ABBA, 40 yıllık aranın ardından ilk albümleri ‘Voyage’ı bu ayın başında çıkarmıştı.

Çıktığı günden bu yana dünya çapında 1 milyondan fazla satan ‘Voyage’, 2021 yılının en hızlı satan albümü olmayı başardı. Piyasaya çıktığı ilk haftada Resmi Albümler Listesi’nin zirvesine yükselen ‘Voyage’, 17 farklı ülkedeki albüm listelerinde de zirveye çıkmayı başardı.

‘Voyage’ın başarısından son derece mutlu olan grup üyeleri şunları söyledi: “Biz albümü yaparken çok büyük keyif aldık. Hayranlarımızın da albümü dinlerken aynı keyfi aldıklarını gördüğümüz için çok mutluyuz! Yeniden listelerin zirvesinde bir albüme sahip olmanın ayaklarımızı yerden kestiğini söyleyebiliriz.”

Grup, ‘Voyage’ albümünde yer alan ‘Little Things’ adlı şarkının, 3 Aralık’ta Noel’e özel single olarak yayınlanacağının da müjdesini verdi.

Önceki ve Sonraki
Haberler