EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

8 Eylül vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

8 Eylül vizyon filmleri

‘The Nun’da yaşanan olaylardan dört yıl sonra Rahibe Irene, yaşadığı travmayı atlatmaya çalışır. Bu sırada garip olaylar ve açıklanamayan ölümlerle ilgili söylentiler yayılmaya başlar ve kısa süre sonra Irene, iblisle ilk karşılaştığı manastıra geri çağrılır. Tuhaf olayları araştırmaya başlayan Rahibe Irene, Valak'ın geri döndüğünü ve her zamankinden daha güçlü olduğunu keşfeder. Rahibe Irene korkularının üstüne gidip iblisle yüzleşmelidir.


‘Kar ve Ayı’, görev için gittiği kasabada bir adamın gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla kendisini beklenmedik durumların içerisinde bulan bir kadının hikayesini anlatıyor. Genç bir hemşire olan Aslı, mecburi hizmet için kışın bitmek bilmediği, kış uykusundan erken uyanan ayılarla ilgili söylentilerin dolaştığı bir kasabaya atanır. Kasaba sakinlerinden olan Hasan, bir gece ansızın ortadan kaybolunca kasabada türlü dedikodular yayılmaya başlar. Bu kaos ortamında Aslı kendisini, sır ortaklıklarının ve şüphenin içinde bulur.


‘Bulutların Üstünde’, haber yapmak için çıktığı yolda tanıştığı gizemli bir adamla kendisini türlü olayların içerisinde bulan bir adamın hikayesini anlatıyor. Bir gazetede çalışan Gökhan, haber için yola çıktığında aracı ıssız bir arazideyken bozulur. Yola devam edemeyen Gökhan, bu sırada gizemli bir adamla tanışır. Ne yapacağını bilemeyen Gökhan, çaresizlikten adamın peşine takılır. Birlikte yola koyulan ikili, yol boyunca kendilerini beklenmedik olayların içerisinde bulur.


‘Şeytanın Elçileri’, bin yılda bir denk gelen bir ayini yapmaya karar veren bir grup arkadaşın başlarına gelen korkunç olayları anlatıyor. Üç yakın arkadaş olan Aslı, Berk ve Tuna, satanist ayinler yapmaktadır. Bin yılda bir denk gelen kutsal yılın, kutsal ayın 13’ü yaklaşmaktadır ve arkadaşlar bu gün için özel bir ayin düzenlemek ister. Ancak bu ayin için pentagramın köşeleri gibi beş kişi olmak gerekmektedir; bir kurban ve dört ayinci.


‘Sonsuz Sır’, gizemle dolu, neredeyse boş bir otel haline gelen eski aile evlerine döndükleri zaman, yıllardır saklı kalan sırlarla yüzleşmek zorunda kalan bir anne ve orta yaşlı kızının hikayesini anlatıyor. Bir sanatçı ve yaşlı annesi, yıllar önce ayrıldıkları, artık bir otele dönüşmüş olan eski aile evlerine geri döner. Ancak anne ve kızının eve dönmesiyle birlikte yıllardır gömülü kalan sırlar gün yüzüne çıkar.


‘Küçük Allen ve Galaksi Yolcusu’, ebeveynleri boşandıktan sonra babasıyla Amager'deki bir apartmana taşınan Allan'ın hikayesini anlatıyor. Yeni mahallesinde oynayacak kimseyi bulamayan Allan, bir gece binanın antenine yıldırım düştükten sonra yakındaki futbol sahasına düşen tanımlanamayan parlak bir nesne görür. Çok geçmeden Allan, uzay gemisi ile dünyaya düşen Britney ile karşılaşır. Allan, Britney’yi huysuz komşularından saklayıp onun uzay gemisini tamir etmesine yardım ederken kendisini bir maceranın içinde bulur.


‘Şeytana Sempati’, yalnızca ‘Yolcu’ olarak bilinen gizemli bir adamın sürücülüğünü yapmak zorunda olan ‘Sürücü’nün kendisini yüksek riskli bir kedi fare oyununda bulmasını anlatıyor. Bir adam, hamile karısını doğum için hastaneye yetiştirmeye çalışır. Ancak hastanenin önünde arabayı park edecekken arabasına yabancı bir adam biner. Genç sürücü, silah zoruyla yabancının dediklerini yapmak zorunda kalır. Kendisini bir anda bir kedi fare oyununun içinde bulan sürücü, çok geçmeden hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını fark eder ve kimin masum, kimin şeytan olduğu ortaya çıkar.


Huzurlu sahil kasabası Guncheon'da yaşayan, ekipmansız dalış yapabilen kadın dalgıçlar olan yakın arkadaşlar Chun-ja ve Jin-sook ile Jin-sook'un erkek kardeşi ve Jangdori, geçimlerini sağlamak için su altında deniz ürünleri toplar. Ancak kasabaya kimya fabrikası açıldığında bir gecede işlerini kaybederler. Başka seçenekleri kalmadığından, geçimlerini sağlamanın bir yolunu bulmak için su kaçakçılığı işine girmeye karar verirler. Ancak kaçakçılık işi Jin-sook'un ailesinin başa çıkamayacağı kadar büyüdüğünde, köyün huzuru bozulmaya başlar.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog