EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

30 Haziran vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

30 Haziran vizyon filmleri

‘Indiana Jones ve Kader Kadranı’, emekliliğe hazırlanırken kendisini yeni bir maceranın içerisinde bulan ünlü arkeoloğun hikayesini anlatıyor. Arkeoloji profesörü olan Dr. Indiana Jones, New York'taki Hunter College'da yıllarca öğretmenlik yaptıktan sonra artık emekli olmak üzeredir. Emekli olup huzurlu bir yaşam sürmek aslında Jones için en idealidir çünkü arkeolog, aklını aşan bir dünyada yolunu bulmak için sürekli mücadele etmektedir. Ancak çok tanıdık bir kötülüğün pençeleri eski bir rakibin kılığında geri dönerken Indiana Jones, eski ve güçlü bir eserin yanlış ellere geçmemesi için şapkasını takmalı ve bir kez daha kırbacını eline almalıdır.


‘Sisu’, İkinci Dünya Savaşı’nın son günlerinde bir yandan hava şartlarıyla boğuşurken bir yandan da Naziler karşısında hayatta kalmak için mücadele eden eski bir askerin hikayesini anlatıyor. Aatami adında eski bir asker, İkinci Dünya Savaşı’nın son günlerinde Finlandiya’nın vahşi topraklarında altın bulur. Bir an önce şehre gitmeye çalışan Aatami, bu sırada şehri yerle bir eden Naziler ile karşılaşır. Naziler, Aatami’nin altınlarını çalar ancak çok geçmeden sıradan bir madenciye bulaşmadıklarını anlarlar.


Okuluna uyum sağlamaya çalışan 16 yaşındaki Ruby Gillman, ne kadar çabalasa da görünmez olduğunu hisseder. Kesirlerdeki başarısından dolayı kendisine hayran olan, hoşlandığı çocuğa matematik dersi veren Ruby, annesi denize girmesini yasakladığı için okul arkadaşlarıyla plajda takılamaz. Ancak annesinin ilk kuralını çiğnediğinde, hayatıyla ilgili çok önemli bir şey keşfeder. Savaşçı Kraken kraliçelerinin torunu olduğunu öğrenen Ruby; hükümdar büyükannesi, Yedi Denizin Savaşçı Kraliçesi’nden tacı devralmanın kaderinde olduğunu keşfeder. Krakenlar, okyanusları ezelden beri kendileriyle savaşan deniz kızlarına karşı korumaktadır ve bu durum Ruby için bir sorun oluşturur. Çünkü okulun popüler kızı Chelsea bir denizkızıdır. Kendi kimliğini kabul etmesi gereken Ruby, sevdiği insanları korumak için zorlu bir mücadeleye girişir.


‘Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı’, iblislerini dindirmek için korkunç olaylarla yüzleşmek zorunda kalan Josh ve Dalton’un hikayesini anlatıyor. Josh ve üniversite çağındaki Dalton, artık yaşadıkları kabusu arkalarında bırakıp iblislerinden kesin olarak kurtulmaya kararlıdır. Josh ve Dalton bu amaçla, ailelerinin karanlık geçmişi ve yeni, daha güçlü bir dizi korkunç olayla yüzleşip kırmızı kapının arkasında saklanan Öte’nin daha derinlerine gitmelidir.


‘Gizemli Mesaj’, gizemli bir şekilde kaybolan ablasını bulmaya çalışan genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Ailesini trafik kazasında kaybeden Elif'in hayattaki tek dayanağı ablasıdır. Ancak ablasının gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla Elif kendisini bir kabusun içinde bulur. Halüsinasyon görmeye başlayan Elif, ablasını bulmak için araştırma yapar. Elif bu sırada gizemli bir adam ile tanışır. Gün geçtikçe gizemli kişi ile ilişkisini ilerleten Elif, biraz kafasını dağıtmak için onunla birlikte bir adaya gitmeye karar verir. Ancak Elif'in bilmediği şey, ablasını arayanın sadece kendisinin olmadığıdır.


‘Geri Sayım’, babasının intikamını almaya çalışan genç bir adamın hikayesini anlatıyor. İş insanı Ethem, Wind'in babasının önce yıkımına sonrasında da ölümüne neden olur. Çocukken yaşadığı bu trajediyi unutmayan Wind, babasının intikamını almaya yemin eder. Bu amaçla yıllar süren bir çalışma gerçekleştiren Wind, sonunda istediği seviyeye gelir. Wind adıyla internet ortamında başarılı bir hacker olarak var olmayı başaran genç, pek çok kişinin korkulu rüyası olur.


‘Hedefteki Adam’, Taliban tarafından kaçırılıp rehin tutulan Güney Koreli vatandaşları kurtarmak için birlikte çalışan bir diplomat ile yerel Ulusal İstihbarat Servisi ajanının hikayesini anlatıyor. Bir grup Güney Koreli turist, Taliban tarafından rehin alınır. Rehinelerin sorunsuz bir şekilde kurtarılmasını sağlamak için Koreli bir diplomat Afganistan'a gönderilir. Ancak tüm önlemler başarısız olur ve bir rehine öldürülür. Bu durum üzerine diplomat, hayatta kalan rehineleri kurtarmak için Ulusal İstihbarat Servisi ajanı ile birlikte çalışmak zorunda kalır.


‘Bir Boru Hattı Nasıl Patlatılır’, kısmen yüksek riskli bir soygun ve kısmen de iklim krizinin radikal bir şekilde istismar edilmesi olan bir petrol boru hattını sabote etmek için cüretkar bir görev yürüten genç çevre aktivistlerinden oluşan bir ekibe odaklanıyor. Çevre aktivistlerinden oluşan bir grup, yaşadıkları bölgeye zarar veren bir boru hattı şirketine karşı cesurca ve ses getirecek bir plan yapar. Petrol boru hattını imha etmeye kararlı olan ekip, aynı zamanda petrol endüstrisinin sebep olduğu tahribatı toplumda tartışmaya açmaya çalışır. Ancak bu zorlu süreçte ciddi engellerle karşı karşıya kalırlar.


Seçkin bir polis biriminin genç bir üyesi olan Camila, tehlikeli bir operasyona dahil olur. Üyelerinin kendilerini yakarak öldürdüğü bir ritüele müdahale eden Camila'nın vücudunun her yerinde ciddi yanıklar oluşur ve komaya girer. Uzun süren iyileşme sürecinde Camila’ya savcı arkadaşı Fatima ve ortağı olan eski erkek arkadaşı Angel yardımcı olur. Ancak gün geçtikçe Camila'nın iyileşmesi beklenirken o, tuhaf davranışlar sergilemeye başlar.


Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi