EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

3 Kasım vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

profil
BT Ekip
03.11.2023
3 Kasım vizyon filmleri

Aras Bulut İynemli'nin Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandırdığı ‘Atatürk 1881 – 1919’, yetim bir çocukken bir kahramana dönüşen Atatürk'ün hayat hikayesini anlatıyor. Serinin ilk filminde, Mustafa Kemal'in milli mücadelenin lideri olmaya giden basamakları tırmandığı dönemler konu ediliyor.


‘Freddy’nin Pizza Dükkanı’nda Beş Gece’, gece vardiyasında çalışan bir güvenlik görevlisinin yaşadıklarını anlatıyor. Freddy Fazbear's Pizza, fantezi ve eğlencenin hayat bulduğu bir aile restoranıdır. Sorunlu bir güvenlik görevlisi olan Mike Schmidt, Freddy Fazbear's Pizza’da çalışmaya başlar. Gece vardiyasında çalışan Mike, işinin kolay geçeceğini düşünür. Ancak Mike işteki ilk gecesinde, gece vardiyasının üstesinden gelmenin sandığı kadar kolay olmayacağını anlar. Gecenin karanlığı çöktüğünde, karanlık ve ölümcül bir sır ortaya çıkar; animatronik bebekler canlanır, psikopat katillere dönüşür ve şiddetli bir cinayet serisine başlar.


‘Taylor Swift: The Eras Tour’, 2006 yılında çıkardığı ilk albümüyle müzik kariyerine başlayan Gɾammy ödüllü şarkıcı Taylor Swift'in nefes kesen turnesinin sinematik yorumunu gözler önüne seriyor. Yapım, Swift'in 57'den fazla etkinlikte biletlerinin tamamen tükendiği ve hayranlarının 17 yıllık sanat kariyeriyle buluştuğu ünlü uluslararası turnesini deneyimleme fırsatı sunuyor. 


‘Bir Düşüşün Anatomisi’, annesinin şüpheli olduğu davanın seyrini değiştiren bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Sandra, Samuel ve 11 yaşındaki görme engelli oğulları Daniel bir yıldır dağlarda her şeyden uzak bir yaşam sürer. Bir gün Samuel, evlerinin önünde ölü bulunur ve bu şüpheli ölüm ile ilgili soruşturma başlatılır. Sandra, şüpheleri olmasına rağmen kısa süre sonra suçlanır; intihar mı, cinayet mi? Bir yıl sonra Daniel, annesi aleyhine açılan ve çiftin kelimenin tam anlamıyla parçalara ayrıldığı mahkeme duruşmasına katılır.


‘Zir-i Cin 2’, cin vakaları yaşanan bir yere araştırma yapmaya giden bir adamın hikayesini anlatıyor. Kanlıbıçkı köyünde cin vakaları yaşandığını duyan Tarık, olayları araştırmak için Yusuf Hoca'yı bulur. Birçok cin vakasını çözen Yusuf Hoca, bu sayede birçok insanın hayatını kurtarır. Köy muhtarı Ali Rıza'nın kızına büyü yapıldığını öğrenen Tarık ile Yusuf, bu olayı çözmek için birlikte harekete geçer. Tarık'ın da isteğiyle olayları kayıt altına almaya karar verirler. Yaşanan olaylar tam bir cinnet vakası olarak kayıt altına alınır.


‘Yüz Yüze’, evliliklerinde yaşadıkları sorunlara ailelerini de dahil eden bir çiftin yaşadıklarını anlatıyor. Evli bir çift yaşadıkları tartışmaları bir sonuca vardıramayınca, duruma müdahale etmeleri için ailelerini devreye sokmaya karar verirler. Ancak ailelerin araya girmesiyle anlaşmazlık iyice büyür. Tarafların çatışması sırasında apartmanın kapı kilidi bozulur ve herkes içeride kitli kaldığında işler çığırından çıkar.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog