EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

29 Eylül vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

29 Eylül vizyon filmleri

Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi ‘Kuru Otlar Üstüne’, ücra bir kasabada yaptığı zorunlu görevini tamamlayıp tayin olmayı bekleyen bir öğretmenin hikayesini anlatıyor. Genç bir öğretmen olan Samet, Doğu Anadolu'da zorunlu görevini yapmaktadır. En büyük hayali, zorunlu hizmetini tamamlamasının ardından İstanbul'a tayin olmaktır. Ancak hayatı, meslektaşı Kenan ile bir kız öğrenci tarafından asılsız olarak tacizle suçlanmasıyla altüst olur. Kendisini bir anda büyük bir sıkıntının içinde bulan Samet için işler, kendisine yardımcı olabilecek meslektaşı Nuray ile tanışmasıyla değişir.


Ashley ve küçük kızı Sarah, hayatlarını riske atan bir suç girişimine bulaştıklarında, yardım edebilecek tek kişi olan babasına ulaşmaya çalışır. Ashley'nin ayrı yaşadığı babası Matt, Cayman Adaları'nda emekli bir plaj serserisinin hayatını yaşamaktadır. Anne-kız adaya gidip Matt ile buluşurken, suç patronu Donnie ve teğmen Bobo tarafından takip edilirler. Ashley, Sarah ve Matt giderek daha tehlikeli bir ağa karışırken; Ashley babasının, hakkında hiçbir şey bilmediği gizli bir geçmişi olduğunu ve babasında göründüğünden daha fazlası olduğunu çabucak öğrenir.


Konservatuarlı ve yetenekli bir adam olan Timuçin, ne kadar başarılı olsa da bir türlü başrol alamaz. Rollerin başarıyla altında kalkabilecek olmasına rağmen, dış görünümü nedeniyle baş rolleri alamaz. Timuçin’in rahatsız olduğu oyunculardan Burak ise yeteneği olmamasına rağmen yakışıklılığı ile başrolleri kapar. Başarılı bir estetik cerrah olan Op. Dr. Elvan Bayraktar ile birlikte olan Burak, aşkını basından ve en yakınlarından gizli yaşar. Bir gün Elvan’a kimsesiz çocuklarla için düzenlenen ‘Hayatı Güzelleştir’ adlı bir sosyal yardım kampanyasına destek için teklif gelir. Teklifi kabul eden Elvan, kampanya kapsamında kısa filmler çekileceği için projede Burak’ın da olmasını ister. Burak’a kampanyayı anlatan Elvan, kampanya sonrasında sevgili olduklarını, hatta yakında evleneceklerini basına açıklamayı teklif eder. Burak ise ilişkilerini basına açıklamayı henüz düşünmemektedir ve zamanı olmadığını belirterek kampanyaya tek katılmasını söyler. Bu durumun ardından yaşanan trajik bir olayla Elvan ve Timuçin’in yolu kesişir. Bir ay sürecek olan kampanyada birlikte çalışan Timuçin ve Elvan, birbirlerini yakından tanıma fırsatı bulur. Birbirlerinin tamamen zıttı olsalar da zamanla birbirlerine aşık olurlar. Burak’ın bu durumdan şüphelenmesiyle işler karmaşık bir hal alır.


‘Her Şeye Rağmen’, dibe vurmak kadar yıldızlara yükselmenin de münkün olduğu hayatta, soğukkanlılıkla hedeflere yürümenin önemini anlatıyor. Sevgisiz ve şiddet dolu bir ortamda büyüyen genç bir adam, hayata sıfırdan başlar. Kariyer basamaklarını teker teker tırmanan adam, dünya çağında bir network ustası olur. Ancak, çocukluk yaralarıyla yüzleşmenin yükünü ömür boyu omuzlarında taşır. Filmde, her ne kadar zor olsa da hayatta aşılamayacak hiçbir engel olmadığı gözler önüne seriliyor.


‘Paw Patrol: Süper Film’, süper güçler kazanan Paw Patrol üyelerinin maceralarını anlatıyor. Büyülü bir meteor Macera Şehri’ne çarptığında beklenmedik şeyler olur. Çarpan meteorun etkisi ile PAW Patrol yavruları süper güçler elde ederek Süper Köpekçiklere dönüşür. Ekibin en küçük üyesi olan Skye’ın, elde ettiği güçler ile rüyaları gerçekleşir. Bu sırada yavruların ezeli rakibi olan Humdinger hapisten çıkar ve süper güçleri çalmak için çılgın bir bilim insanı ve iki kötü adam ile anlaşır. Artık Macera Şehri büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Süper Köpekçikler çok geç olmadan onları durdurmak için zorlu bir maceraya atılır.


‘Yaratıcı’, insanlar ile yapay zeka güçleri arasındaki savaşa odaklanıyor. İnsan ırkı ile yapay zeka güçleri arasında bir savaş başlamak üzeredir. Bu süreçte karısının ortadan kaybolmasının yasını tutan eski bir özel kuvvetler ajanı olan Joshua, gelişmiş yapay zeka Yaratıcı ve onun yakalanması zor mimarını bulup öldürmek için görevlendirilir. Seçkin ajanlardan oluşan ekibi ile birlikte Joshua, yapay zekanın işgal ettiği karanlık dünyanın kalbine doğru bir yolculuk gerçekleştirir.


‘Gizemli Ada’ Kare Takımı ‘Gizemli Ada’, müzik yarışmasına hazırlanırken bir anda ortadan kaybolan aile üyelerinin peşine düşen Çayırlar ve Misketler'in hikayesini anlatıyor. Gizem ve sürprizlerle dolu olan adada müzik yarışması için büyük bir hazırlık yapılmaktadır. ‘Renkli notalar müzik yarışması’na katılanlar arasında hem birbirlerinden, hem de yaptıkları müzikten hoşlanmayan Çayırlar ve Misketler de vardır. Ancak onlar birbirleriyle rekabet etmek için hazırlanırken, ailelerinin en küçük üyeleri adada gizemli bir şekilde kaybolur.


‘Godless: Şeytan Tohumu’, hayatını kabusa çeviren halüsinasyonlardan kurtulmaya çalışan bir kadının hikayesini anlatıyor. Gördüğü korkunç halüsinasyonlardan muzdarip olan Lara, bu sorundan kurtulmak umuduyla psikiyatriste gider. Psikiyatrist, Lara'nın gördüğü kabusların nedeninin geçmişinde yaşadığı travmalar olabileceğini düşünür. Bu doğrultuda tedavi görmeye başlayan Lara, bir sonuç elde edemez. Psikiyatristin ve Lara'nın çevresindeki insanların hesaba katmadığı şey, Lara'nın ruhunun şeytanlar tarafından ele geçirilmiş olduğudur.


‘Melanet’, araştırma yapmak için gittikleri yerde kendilerini beklenmedik olayların içerisinde bulan İlker ve Cemre'nin hikayesini anlatıyor. İlker ve Cemre, maden araştırması yapmak için Zonguldak'a doğru yola koyulur. Ancak oraya vardıklarında, kendilerini beklenmedik, sıra dışı olayların içerisinde bulurlar. Kendilerine büyü yapıldığını öğrenen İlker ve Cemre, kim tarafından yapıldığını bilmedikleri büyünün etkisinden kurtulmak için Sani Hoca’dan yardım isterler. Ancak onlar bu durumdan kurtulacaklarını umarken, işler içinden çıkılmaz bir hal alır.


Önceki ve Sonraki
Haberler