EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

28 Temmuz vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

28 Temmuz vizyon filmleri

Yakın arkadaş olan Aslı, Can ve Mert’in yolu kazara Bulmaca Kulesi’ne düşer. Eve geri dönmeye çalışan üçlünün bunun için kayıp kitapları bulmaları gerekir. Takım çalışması yapan üç çocuk, bulmacaları çözerek kayıp kitapları bulmayı başarır. Çocukların birlikte çalışmasından etkilenen Bulmaca Kulesi Koruyucusu Lugaz Usta, onlara çıraklık teklif eder. Çocuklar, Lugaz Usta’nın açtığı geçitle eve gitmeye çalışırken ustanın eski çırağı İskender gelir. Pogomot robotlardan birini kontrol ederek Lugaz Usta’yı esir alan İskender, kuleyi yöneten asaya da el koyar. Ancak İskender’in asıl amacı, Bulmaca Kulesi’nin hazinelerini ele geçirmektir. Yaşananlardan sonra eve dönmekten vazgeçen çocuklar, Lugaz Usta’yı bulup İskender’in amacına ulaşmasını engellemek için zorlu bir mücadeleye girişir.


‘Örümcek Ağı’, evde yaşadığı tuhaf olayların nedeninin ailesinin sakladığı sırlar olabileceğini düşünen küçük bir çocuğun yaşadıklarını anlatıyor. Peter, ailesiyle birlikte küçük bir kasabada yaşayan 8 yaşındaki bir çocuktur. Yatak odasının duvarlarında gizemli sesler duymaya başlayan Peter, bu durumu ailesiyle paylaşır. Ancak ailesi duyduğu seslerin Peter’in hayal gücünün ürünü olduğunu söyler. Korkusu yoğunlaştıkça Peter, ailesinin ondan korkunç bir sır sakladığına inanmaya başlar.


‘The First Slam Dunk’, ağabeyini çocukken kaybettikten sonra onun basketbol yıldızı olma hayalini gerçekleştirmek için mücadele eden 17 yaşındaki Ryota Miyagi'nin hayatına odaklanıyor. Ryota Miyagi, ağabeyi Miyagi Ryota'nın trajik kaybının etkisinden kurtulamaz. Bir yandan erkek kardeşiyle birlikte tutkusunu paylaştığı basketbol sporuna odaklanırken, bir yandan da öz-değer ve hayatın anlamı hakkındaki sorularla mücadele eder. Genel olarak güçsüz olarak görülen Ryota ve Shohoku Lisesi takım arkadaşları, liseler arası ulusal şampiyonada yarışır. Gençler, hayallerini gerçekleştirmeyi başarabilecek midir?


‘Lilith Cinleri’, cinler ile insanlar arasındaki savaşa odaklanıyor. Genç bir anne, gece yarısı ansızın uyandığında bebeğinin yanında olmadığını fark eder. Odanın içerisinde bebeğini arayan kadın, bebeğin kanlı kundağını gördüğünde, bebeğinin Al Karısı olarak bilinen Lilith tarafından kaçırıldığını anlar. Ormanda üç büyük cin kabilesini toplayan Lilith, dünyadaki tüm cin kabilelerine emrini ileterek cinler ve insanlar arasındaki savaşı başlatır.


‘Sürü’, işlediği suçtan dolayı bir çocuk merkezine hapsedilen bir gencin hayatına odaklanıyor. Taşralı bir çocuk olan Eliu, arkadaşı El Mono ile birlikte bir suç işler. Yetkililer tarafından yakalanan Eliu, Kolombiya ormanının kalbindeki bir çocuk merkezinde hapsedilir. Gençler burada her gün el emeği işler yapar ve yoğun bir şekilde grup terapisi görür. Çok geçmeden El Mono da, Eliu'nun kaldığı hapishaneye nakledilir. El Mono’nun gelişi, Eliu'nun kaçmaya çalıştığı geçmişini de beraberinde getirir.


Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi