EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

22 Nisan vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da farklı türlerden yerli ve yabancı yapımlar, sinemaseverlerle buluşmaya devam ediyor. Korkudan animasyona, gerilimden maceraya farklı türlerden dokuz yeni film, seyircisini bekliyor

22 Nisan vizyon filmleri

‘Kuzeyli’, öldürülen babasının intikamını almaya kararlı olan bir Viking prensinin hikayesini anlatıyor. Viking kralı Aurvandil, imparatorluğunun yönetimini küçük oğlu Amleth'e devretmek ister. Ancak başka planları olan Aurvandil'in üvey kardeşi Fjölnir, tahtı ele geçirmek için kralı öldürür. Kaçmayı başaran Amleth, amcası Fjölnir'in, annesi Kraliçe Gudrun'u yakaladığını görür. Bunun üzerine Amleth, bir gün babasının intikamını alacağına, annesini kurtaracağına ve Fjölnir'i öldüreceğine yemin eder. Aradan geçen 20 yılın ardından Amleth, Slav köylerine akınlar yapan bir Viking savaşçısı olur. Bu sırada tanıştığı bir kahin, Amleth’e yıllar önce verdiği sözü tutma zamanının geldiğini hatırlatır. Amleth, babasının intikamını almak ve annesini kurtarmak için bir yolculuğa çıkar.


‘Cesur İtfaiyeci’, en büyük hayali itfaiyeci olmak olan bir gencin hikayesini anlatıyor. 16 yaşındaki Gerogia Nolan, babası gibi itfaiyeci olmayı hayal eden bir gençtir. Gizemli bir kundakçının Broadway'i yakmaya başlamasıyla New York itfaiyecileri gizemli bir şekilde ortadan kaybolmaya başlar. Belediye Başkanı, itfaiyecilerin kaybolmasını soruşturması için Georgia'nın babası Shawn'ı görevlendirir. Georgia, babasına yardım etmek ve şehri kurtarmak için 'Joe' adında genç bir adam kılığına girerek kundakçıyı durdurmaya çalışan ekibe katılır.


‘Nuh'un Gemisi Cudi'de 2’, Şırnak'ta belediye seçimlerini kazanmak için çalışan insanlar ile bu sırada kavuşacakları günün hayalini kuran iki aşığın hikayesini anlatıyor. Şırnak'ta belediye başkanlığı seçimleri zamanı gelmiştir. Başkan adayı olan Selo ve rakiplerinin vaatleri Cudi'ye kadar dayanır. Ancak gözünü Cudi'ye çeviren yalnızca onlar değildir. Nuh’un Gemisi kalıntılarının gerçek olduğunu keşfeden Amerikalı Profesör Robert, Şırnak’a geri dönmüştür. Seçim çalışmaları devam ettiği sırada kavuşacakları günü bekleyen Doğu ve Yaren ise kaderin cilvesiyle yüz yüze gelir.


‘Cehennem Öfkesi: Ave Marie’, hayatta kalmak için kendisinden istenilenleri yerine getirmek zorunda olan bir kadının hikayesini anlatıyor. Fransız Marie Dujardin, ülkesinin vatandaşları tarafından hain olarak damgalanır. Çok zor durumda olan Mari'ye yardım eli Amerikan askerlerinden uzatılır. Ancak Marie'nin, kurtarılması için Amerikan askerlerinin şartını yerine getirmesi gerekmektedir. Marie’nin hayatta kalması için yerini bildiği altın zulasına askerleri götürmesi gerekir.


Dans öğretmeni olan Hakan'ın hayatı, ev ile dans okulu arasında geçer. Bir gün babaannesinin ölüm haberini alan Hakan, babaannesinin eşyalarını kendisine miras bıraktığını öğrenir. Eşyaların arasında yıllar önce yaşayan ve Hüddam olan büyük babasına ait bir vazo da vardır. Cinler ile iletişim kurabilen Hüddam, vazonun içerisine büyü ile Marid kabilesinden bir cini mühürlemiştir. Büyüyü sadece Hüddam'ın kanından biri çözebilmektedir. Vazonun gizeminden bihaber olan Hakan, cinlerin kendisine kurduğu tuzaklarla mücadele etmek zorunda kalır.


Genç bir adam olan Can, babasının cenazesi için kasabaya geldiğinde kendisini beklenmedik durumların içinde bulur. Bir cinayete tanık olan Can, kendisini umursamayıp sakince olay yerinden ayrılan katil ile ilgili bildiklerini polislere anlatır. İfade vermesinin ardından polisler, Can'ın kasabadan ayrılmasına izin vermez. Kasabada zaman geçirdikçe babasının tuhaf arkadaşlarıyla tanışmaya başlayan Can, bir gün ölen babasının terzi dükkanında katille yeniden karşılaşır. Büyük bir korkuya kapılan Can, bilinmeyen bir suçla itham edildiğini öğrendiğinde artık kasabadan kaçmaya karar verir. Ancak bu sırada ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilir.


‘Kuluçka’, hayatının değişmesine neden olacak bir yumurta bulan genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Jimnastikçi olan genç bir kız, umutsuzca hırslı ve takıntılı annesini memnun etmek için çabalar. Onun hayatı, bir gün ormanda tuhaf bir yumurta bulmasıyla bambaşka bir hal alır. Yumurtayı sıcak tutan genç kız, yumurta çatlayana kadar onu odasında saklar. Yumurta çatladığındaysa ortaya çıkan şey herkesi şoke eder.


‘Sihirli Orman: Peri Kraliçesi’, yanlışlıkla bir ormana giren bir grup arkadaşın hikayesini anlatıyor. Bir grup arkadaş, yanlışlıkla girdikleri ormandan çıkmanın yolunu arar. Ancak onların ormandan kurtulabilmeleri için öncelikle Kraliçe Peri'yi kurtarmaları gerekir.


‘Gün Batımı’, acil bir durum nedeniyle tatillerini yarıda kesmek zorunda kalan Colin ile Alexa'nın hikayesini anlatıyor. Varlıklı bir İngiliz ailesinin iki üyesi olan Alice ve Neil Bennett, ailenin genç üyeleri Colin ve Alexa ile Meksika'nın Acapulco kentine tatile gider. Başlarda her şey yolundadır ancak acil bir durum seyahatlerini kısa keser. Bir akraba birbirine sıkı sıkıya bağlı aile düzenini bozduğunda, gerilim ön plana çıkar.


Önceki ve Sonraki
Haberler