EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

20 Mayıs vizyon filmleri

Her hafta olduğu gibi bu hafta da farklı türlerden yerli ve yabancı yapımlar, sinemaseverleri bekliyor. Bu hafta vizyona giren filmlerin bir kısmı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı nedeniyle dün seyirciyle buluştu, bir kısmı da bugün perde açıyor. İşte animasyon, korku, macera türlerindeki o filmler…

20 Mayıs vizyon filmleri

Cesur Balık Sihirli Dünyada, kasabayı tehdit eden yılan balıklarına karşı mücadele eden yunus Delfi'nin hikayesini anlatıyor. Delfi, okyanusun derinliklerinde Balık Kasabası'nda yaşayan çekingen ve hayalperest bir yunustur. Onun hayatı, balıkların tüm dileklerini kabul eden sihirli bir kemer keşfetmesiyle bambaşka bir hal alır. Kemerin yerini öğrenen diğer yılan balıkları, devasa hale gelerek kasabayı ele geçirmeye çalışır. Bu durum üzerine Delfi, kasabayı korumak ve aynı zamanda hayatının aşkı Mia’yı kazanmak için uzun süredir kayıp olan babasıyla yeniden bir araya gelmek zorunda kalır.


Süper Yetenek 2, turneye çıkmalarıyla hayatları değişen Bodi ve arkadaşlarının hikayesini konu ediyor. Bodi ve grubu Gerçek Mavi, sonunda hayal ettikleri üne kavuşurlar. Yerel olarak ünlü olmakla da kalmaz aynı zamanda sadık hayranlara da sahip olur. Hayatları, patron Lang’ın kendilerine pop yıldızı Lil’Foxy ile turne yapma fırsatı vermesiyle bambaşka bir hal alır. Bu süreçte ünlü olmanın bir bedeli olduğunu öğrenen Bodi ve arkadaşları, özlerine sadık kalarak rock’n roll gücünü ortaya çıkarmaya çalışır.


Hayvan, hayallerini gerçekleştirmek için mücadele eden ve bu süreçte milli duygularından güç alan bir gencin hikayesini anlatıyor. Barış, babasının baskısı altında, anne sevgisinden uzakta büyüyen bir gençtir. Hayatı, yabancı bir kadının sevgisi ve bir spor adamının desteğiyle bambaşka bir hal alır. Barış, boks sporuna sarılarak kendisin var etmeye çalışır.


After: Ayrılık, zor bir karar vermek zorunda olan Tessa ve Hardin'in hayatına odaklanıyor. Tessa'nın yaşamı, hayatının en önemli kararını almasından sonra tamamen değişir. Genç kız hayallerindeki iş için Seattle'a taşınmaya hazırlanır. Bu değişiklik Hardin'in kıskançlıklarını ve anlam veremediği davranışlarını alevlendirir. Bu sırada Tessa; hem ailesi, hem de Hardin hakkında hayatını daha da karmaşıklaştıracak şeyler öğrenir. Tessa ve Hardin, sorunlarının üstesinden gelmek için mücadele edecekler mi, yoksa ayrılıp kendi yollarına gitmeye mi karar vereceklerdir?


Şeytani, geçmişini bir simülasyon teknolojisi ile yeniden araştırma fırsatı yakalayan genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Carly'nin hayatı, annesi Angela'nın işlediği cinayetler nedeniyle kabusa döner. Yaşananları bir türlü unutamayan Carly'nin hayatı, esrarengiz bir telefon almasıyla bambaşka bir hal alır. Carly, telefonun ucundaki kişilerden annesinin doğa üstü olayları inceleyen bir klinikte olduğunu öğrenir. Telefondakiler ayrıca geliştirdikleri bir simülasyon teknoloji sayesinde insan zihnini inceleyerek, bilinçaltıyla bağlantı kurmayı başardıklarını, Carly’yi de sisteme alarak gerçek suçluyu bulmak istediklerini söyler. Teklifi kabul eden Carly, annesinin bir iblis tarafından ele geçirildiğini öğrendiğinde işler karmaşık bir hal alır.


Sivaslıyıh Gardaş, arkadaşının kendisine piyango bileti vermesiyle hayatı değişen bir adamın hikayesini anlatıyor. Durmuş, Sivas'ın Kangal Dahdah köyünde doğup büyüyen saf bir adamdır. Annesi, dedesi ve iki kız kardeşi ile birlikte yaşayan Durmuş, gönlünü köyün kurnaz kızı Nazlı'ya kaptırır. Durmuş'un hayatı, arkadaşının kendisine bir piyango bileti vermesiyle bambaşka bir hal alır.


Domuz, bir mantar toplayıcısının hayatına odaklanıyor. Oregon'un vahşi bölgesinde yaşayan Rob, domuzunun yardımıyla nadir bulunan trüf mantarlarını toplayıp genç bir iş insanına satarak geçimini sağlayan genç bir adamdır. Rob’un hayatı, en yakın dostu olan domuzunun kaçırılmasıyla bambaşka bir hal alır. Rob, can dostunu bulmak için Portland'da bıraktığı geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır.


Tuğba, evlilik hazırlığında olan genç bir kadındır. Çocukken yaşadığı tuhaf olaylardan muzdarip olan Tuğba, yeniden aynı olayları yaşamaya başlar. Düğün zamanı yaklaştıkça yaşadığı olayların şiddeti gittikçe artar. Çünkü Zebir, Tuğba'yı ele geçirmiştir. Genç kadının nişanlısı Yaşar, yaşanan olayları çözmeye çalıştıkça kendisinin de tehlikede olduğunu anlar. Tuğba'nın ailesi, bir çözüm bulmak ümidiyle daha öncede yardım aldıkları Halim Hoca'ya yeniden gitmeye karar verir. Durumu anlamaya çalışan Halim Hoca, yaşananların geçmişte yapılan bir büyü ile ilgili olduğunu fark eder. Tuğba'nın yaşadıklarından kurtulabilmesinin tek yolu, kendisine yapılan büyünün bozulmasıdır.


Önceki ve Sonraki
Haberler