EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

19 Nisan vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

profil
BT Ekip
19.04.2024
19 Nisan vizyon filmleri

‘İç Savaş’, Amerika Birleşik Devletleri'nin çöküşün eşiğinde olduğu ve yerleşik gazetecilerin hayatlarının en büyük hikayesini anlatmak için yarıştığı yakın bir gelecekte geçiyor. Federal hükümete karşı ayaklanan eyaletler tarafından oluşturulan silahlı ittifak Batı Güçleri, başkente saldırmak üzeredir. Bu süreçte dünyanın dört bir yanında vahşeti görüntüleyen savaş fotoğrafçısı Lee, içlerinde akıl hocalığını üstlendiği Jessie adında hevesli genç bir fotoğrafçının da bulunduğu küçük bir gazeteci grubu ile birlikte başkanla son bir röportaj yapma umuduyla Beyaz Saray’a gider.


‘Arap Kadri’, karikatürist Tekin Aral'ın yarattığı Arap Kadri ve Tarzan karakterlerinin hikayesini anlatıyor. Özgürlüğüne düşkün biri olan Arap Kadri; ormanda yaşayan, kural tanımaz bir adamdır. Tarzan'ın düzen kurduğu ormanda ise canlılar, düzenli bir yaşam sürmeye çalışır. Şehir yaşantısına uyum sağlayamayan Arap Kadri, ormana geldiğinde karşılaştığı düzenli yaşama da çomak sokar. Bu durum Tarzan ile arasında çatışma yaşanmasına neden olur.


‘Tutsak Abigail’, kaçırılıp izole bir malikaneye kapatılan genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Yeraltı dünyasının en güçlü isimlerinden birinin 12 yaşındaki balerin kızı, bir grup suçlu tarafından kaçırılır. 50 milyon dolarlık fidye isteyen suçluların, parayı almak için yapmaları gereken tek şey kıza sadece bir gece göz kulak olmaktır. İzole bir malikaneye giden suçlular, burada giderek artan şiddetin içinde azalmaya başlar. Çok geçmeden onlar malikanede düşündükleri gibi normal olmayan bir kız ile kilitli kaldıklarını fark ederler.


‘Aşk Filmi’, film çekimi için gittiği görüşmelerde hayatını değiştirecek şeyler yaşayan genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Gece hayatı ve eğlenceye düşkün bir kadın olan Yaz, top modellik yapmaktadır. Tesadüf eseri yeni çekilecek olan bir aşk filmi için görüşmelere giden Yaz, deneme çekimi yapılacağı sırada filmin yönetmeni Uzay ile tatlı bir inatlaşmaya girer. Ancak bu inatlaşma ona, hayatını derinden etkileyecek ve unutamayacağı bir aşk acısı yaşatır.


‘Meraklı Kedinin 10 Yaşamı’, dokuzuncu canını da kaybedince eski hayatına geri dönebilmek için yeniden şans isteyen şımarık bir kedinin hikayesini anlatıyor. Beckett, kendisine verilen hayatları hafife alan şımarık bir kedidir. Dünyadaki arıları kurtarmak için deneyler yapan, tatlı ve çalışkan sahibi Rose’un aksine Beckett’ın hayatı sadece yiyerek ve yatarak geçer. Dokuzuncu hayatını dikkatsizce kaybettikten sonra, kendisine ikinci bir şans verilmesi ve hatalarından ders çıkarabileceğini göstermesi için yalvarır. Elbette talebi ilk başta reddedilir, beklenmedik bir anda Kapı Bekçisi onun yeni bir yaşam grubuyla dünyaya dönmesine izin verir. Tabii hayata yeniden dönmesinin belirli koşulları olacaktır.


‘Nûfer’, geçmişte yapılan lanetli bir anlaşma sonucu yaşanan olayları anlatıyor. Farklı zamanlarda, farklı iklimlerde geçmişe dayalı lanetli bir anlaşma yapılır. Bu anlaşmanın tohumlarını zamanla büyüten evren, iki ayrı dünyanın varlığı olan Nefer ve Belis'i bir araya getirir. Ay yüzlü Belis, bu anlaşmanın tek masum tohumudur.


‘Çılgın Yolculuk’, evde ortaya çıkan garip kapıdan geçip bambaşka bir dünya ile karşılaşan Saleh’in hikayesini anlatıyor. Saleh ve Doria mutsuz bir yaşam süren bir çifttir. Oğullarının çıkardığı sorunlardan birbirlerini suçlayan Saleh ve Doria, sorumluluk almaktan kaçınır. Bir gün yaşadıkları büyük bir tartışmanın ardından Doria evi terk eder. Evde yalnız kalan Saleh, çatı katında tuhaf ışıklı bir kapının ortaya çıktığını keşfeder. Merakla kapıdan geçen Saleh, kendisini hayatının daha iyi bir versiyonunun bulunduğu paralel bir dünyada bulur.


‘Robot Düşleri’, yalnızlığından kurtulmak için kendisine robot bir yol arkadaşı yapan Dog'un hikayesini anlatıyor. Manhattan’da yaşayan Dog, artık yalnız olmaktan iyice sıkılmıştır. Bir gün televizyonda izlediği reklamın ardından, kendisine robottan bir yol arkadaşı yapmaya karar verir. Dog, Robot'u yaptığında artık yalnızlıktan kurtulduğunu hisseder. Ancak bir yaz gecesi Dog, Robot'u kumsalda terk etmek zorunda kalır. Dog ve Robot bir daha karşılaşabilecekler midir?


Efsaneleşen Harry Potter serisinin iki bölümden oluşan son filmi ‘Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1’ (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1) ve ‘Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2’ (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2); Harry, Ron ve Hermione’nin Voldemort'un ölümsüzlük sırrını barındıran Hortkulukların arayışını anlatıyor. Uzun zamandır korkulan savaş başlamış ve Voldemort'un Ölüm Yiyicileri, Büyü Bakanlığı'nın kontrolünü zorla ele geçirerek terör estirmektedir. Seçilmiş kişi artık aranan kişidir ve Ölüm Yiyiciler, Voldemort'a canlı olarak teslim etmek üzere onu aramaktadır. Harry'nin tek umudu Voldemort onu bulmadan önce Hortkuluklar'ı bulmaktır. İpuçlarını araştırdıkça neredeyse unutulmuş olan eski bir efsane ortaya çıkar: Ölüm Yadigarları efsanesi…


‘Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - To The Hashira Training’de; Tanjiro ile Üst Dörtlü, Hantengu arasındaki destansı mücadelenin sonucunu keşfedin. Nezuko'nun güneşe karşı zaferini içeren Swordsmith Village Arc'tan 11. bölümün gösterileceği yapımda, Muzan Kibutsuji'ye karşı yaklaşan son savaşa hazırlık olarak Hashira tarafından yürütülen eğitimin başlangıcını içeren Hashira Training Arc'ın 1. bölümü de yer alıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler