EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

14 Haziran vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

profil
BT Ekip
14.06.2024
14 Haziran vizyon filmleri

‘Siccin 7’, mafyadan kaçıp ailesiyle birlikte yerleştiği konakta korkunç olaylar yaşayan bir adamın yaşadıklarını anlatıyor. Doktor olan Kemal, çocuk dilenci mafyasıyla yaptığı kanlı pazarlık sonrasında mesleğin bırakıp kaçmak zorunda kalır ve ailesiyle birlikte amcasının konağına yerleşir. Kemal’in, kızını kurtarmak için bulaştığı sır, Alzheimer hastası olan annesi Lale’nin zihninin karanlığıyla birleşince konakta paranormal bir kabuslar labirentine dönüşür. Bu sırada Meral, zor zamanlar geçiren aileye yardımcı olmak için eve girer. Ancak onun asıl niyeti, 2018’in Kara Ay’ında yapılan bir ayinin şartlarını yerine getirebilmektir.


‘Daha İyi Bir Yarın’, sevgilisi tarafından terk edilen genç bir adamın hikayesini anlatıyor. Sevgilisi tarafından terk edilen Ozan, büyük bir yıkıma uğrar. Aşk acısı çeken genç adam, gittiği hiçbir yerde teselli bulamaz ve artık intihar etmeye karar verir. İntihar etmek devlet kontrolünde olduğu sürece yasaldır ancak uyulması gereken tek bir şart vardır; intihar edecek olan kişiye kimse aşık olmamalıdır. İntihar etmek için yaşam sonlandırma merkezine giden Ozan, başvurusuna beklenmedik bir şekilde olumsuz yanıt alır çünkü hiç tanımadığı bir kadın olan Ekin ona aşıktır. İntihar etmeye kararlı olan Ozan, aşkından vazgeçirmek için Ekin’i bulmaya karar verir. Bu süreçte Ozan, hiç beklemediği bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır.


‘Ters Yüz 2’, artık bir ergen olan ve çok daha çılgın, kişiselleştirilmiş duygularla uğraşmak zorunda kalan Genç Riley’nin maceralarını anlatıyor. Riley, artık tam bir ergendir ve bu durum kumanda merkezinde karışıklığa neden olur. Bu zamana kadar çok iyi çalışan kumanda merkezi yıkımdan geçer çünkü beklenmedik bir duyguya yer açmak zorundadır. Yıllardır merkezi başarılı bir şekilde yöneten Neşe, Üzüntü, Öfke, Korku ve Tiksinti; aralarına Kaygı, Gıpta, Bıkkınlık ve Utanç’ın katılmasıyla karmaşık duygular içerisindedir.


‘Veda Partisi’, evlenecek arkadaşları için bekarlığa veda partisi düzenleyen beş yakın arkadaşın yaşadıklarını anlatıyor. Hülya, Mehtap, Didem ve Arzu yakında evlenecek olan arkadaşları Yonca için sürpriz bir bekarlığa veda partisi düzenlemeye karar verir. Bu amaçla Hülya, bir siyasi partinin genel başkanı olan kocası İbrahim’den havuzlu bir villa kiralamasını ister. Grup, her şey ayarlanıp kiralanan villaya gittiklerinde ev sahibi Açelya'nın fantazi dolu dünyası ile karşılaşır. Pembe dekor ve objelerle dolu olan evde gördüklerine şaşıran arkadaşlar, neredeyse partiyi unutup Açelya’nın eşyalarını didiklemeye başlar. Grubun eğlenceli gecesi, kilitli bir oda bulmalarıyla yerini heyecana bırakır. Tüm gece keyifli vakit geçiren kızlar, sabaha büyük bir şokla uyanır.


Davut’un dolduruşu nedeniyle saf değiştiren Erkan, kardeşi olarak gördüğü Barış’ı tuzağa düşürür. Başına gelenlerden ağır yara alarak kurtulabilen Barış, uzun bir iyileşme süreci geçirir. Hayatta güvendiği kişilerden yediği kazık nedeniyle psikolojisi de bozulan Barış, her şeyden uzaklaşarak Volkan ve Fırat ile oto galericilik yapmaya başlar. Bu sırada mahallede Çetin ve dostu Hasan’ın nüfuzu artmakta, Davut ile Erkan ise kirli işlerine devam etmektedir. Ancak Erol’un ölümü ve Demet’in çocuğunu kaybetmesi işlerin değişmesine neden olur. Barış, Fırat ve Volkan mahallelerindeki düzeni bir daha eski haline gelmeyecek şekilde düzeltmek için büyük bir mücadeleye girişir.


‘Mahzen’, kendisine miras kalan barın mahzenindeki yaratıklardan kurtulmaya çalışan bir kadının yaşadıklarını anlatıyor. Babasının ölümünün ardından Iris, kendisine köhne bir barın miras kaldığını öğrenir. Mirası devralan Iris, o andan itibaren barın mahzeninde yaşayan ve ölülerin şeklini alabilen ‘Çuval Kafa’ isimli yaratıkla ilgilenmek zorunda kalır. İnsanlar, 2 bin sterlin ödeyerek ölen sevdiklerini iki dakika da olsa görebilmektedir. Babası gibi yaratığın gücünden yararlanmak isteyen Iris’in ilk müşterisi karısını kaybetmiş olan Neil olur. Ancak işler Iris’in hiç de düşündüğü gibi gitmez ve yaratık onu yok etmeden önce ondan kurtulmanın yolunu arar.


‘Süper Maymun Shimmy’, dünyayı ele geçirmeye çalışan kötü güçlerle mücadele eden, süper güçlere sahip bir maymunun hikayesini anlatıyor. Shimmy, süper kahraman güçlerini yeni keşfeden bir maymundur. Olağanüstü yeteneklerini nasıl kontrol edeceğini öğrenmeye çalışan Shimmy, dünyayı ele geçirmeye çalışan kötü güçlerin amaçlarına ulaşmasını engellemekle görevlendirilir. Bu zorlu görev için bir ‘maymun kral’a dönüşen Shimmy, kendisini zorlu bir mücadelenin içerisinde bulur.


‘Kötü Oyuncu’, film çekimi sırasında bir tecavüz iddiasının oluşmasıyla yaşananları anlatıyor. Bir film çekimi sırasında Sandra Navarro, rol arkadaşı Daniel Zavala’nın kendisine tecavüz ettiğini iddia eder. Daniel ise hakkındaki iddiaları kabul etmez ve suçsuz olduğunu söyler. Sandra dava açmaya karar verirken, yapım ekibi olayın duyulup büyük bir skandala dönüşmesini engellemek için çabalar.


‘Işıkları Kapat’, gün ışığı fobisi olan genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Genç bir kızın gün ışığı fobisi gelişir. Kızın hayatını alt üst eden bu durumun nedeni bir türlü anlaşılmaz. Spritüalist bir merkez, kızın neden gün ışığı fobisi geliştirdiğini anlamasına yardım etmeyi kabul eder ve çalışmalara başlarlar.


Önceki ve Sonraki
Haberler