GÜZELLİK - SAÇ

Doğal yollarla saç rengimi nasıl açarım?

Saçınızda bir yaz havası estirerek ombre ya da balyaj görünüm istiyor ancak kimyasal bir işlemle saçlarınıza zarar vermekten mi korkuyorsunuz? Eğer kumral saçlarınıza hafif bir ‘güneş’ dokunuşu istiyorsanız bu doğal tavsiyelerle saç renginizi açabilirsiniz.

profil
BT Ekip
05.07.2017
Doğal yollarla saç rengimi nasıl açarım?

Eğer koyu renkteki saçlarınıza altın renginde ışıltı katmak istiyorsanız en doğal yöntemlerden biri papatya çayı kullanmaktır. Bir bardağın içindeki kaynar suda 10 dakika papatya çayı demleyin ve soğumasını bekleyin. Ardından temiz saçlarınıza sürün, daha iyi bir sonuç için gece boyunca bekletin. Ertesi gün durulayın ve işlemi tekrarlayın. 

Doğal yollarla saç rengimi nasıl açarım?

Herhangi bir kimyasal kullanmak yerine elinizdeki en doğal yöntem limonlar! Yüzünü çerçeveleyen saçlarınızı küçük tutamlara ayırarak limon sürebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise 2 yemek kaşığı limon suyunu 1 bardak ılık su içinde karıştırarak tüm saçınıza uygulayın. Saçlarınızı dışarıda, güneşle kurutun. Ancak limonun asidik özelliği nedeniyle saçlarınızdaki kurumayı önlemek için saçınızı nemlendirmeyi unutmayın. Örneğin hindistancevizi yağı maskesi uygulayabilirsiniz.

Doğal yollarla saç rengimi nasıl açarım?

Saçınızda gerçekleşecek ani renk açılması sizi korkutuyorsa temkinli bir önerimizi var: Tarçın! Tarçın saç renginizi daha az, fark ettirmeden açar. Mis gibi kokması da artısı oluyor. Bir çay kaşığı tarçını macun haline dönüştürene kadar su ekleyin. Islak saçlarınıza sevdiğiniz bir saç kremini sürün ve durulamayın. Ardından tarçınla hazırladığınız macunu sürün. Saç kremi tarçının saçınıza işlemesini kolaylaştıracaktır. Saçlarınıza bone takın ve 6 saat bekleyin. Son adım olarak saçlarınızı durulayın, daha parlak ve mis gibi kokan saçlarınızın keyfini çıkarın!

Doğal yollarla saç rengimi nasıl açarım?

Bir bardak suda karıştırdığınız bir çay kaşığı bikarbonatı şampuan adımından sonra saçınızı durularken kullanın. Ardından saç kreminizi uygulayabilirsiniz. Bu uygulama zamanla saç renginizi açarak saçlarınıza parlak bir görünüm kazandıracaktır. Ancak sodyum bikarbonat alkali özelliği taşıdığı için saç derinize zarar verebilir. Özellikle zarar görmüş saçlarınız varsa bu adımı çok tavsiye etmiyoruz.    

Doğal yollarla saç rengimi nasıl açarım?
Önceki ve Sonraki
Haberler