YAŞAM - EV Evde bakımı kolay bitkiler Evinizdeki bitkileri çok fazla sulayarak, bir türlü ihtiyacı olan su miktarını bulamayarak bitkinizi kurutuyor musunuz? İşte bol bol sulanmayı ve nemi seven, bakımı kolay ev bitkileri... 41 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
10.09.2018
Banner

Minik gözyaşlarını andıran yapraklara sahip bu çiçek, nemi çok sevdiği için teraryumlarda çok kullanılır. Saksıya diktiğinizde ise yaprakları kenarlardan uzayacağı için tavana asılan saksılar için çok uygundur. Toprağını her zaman nemli tutmayı unutmayın.

 

Eğer çok sulamaktan bitkilerinizi öldürüyorsanız bu çalıyı andıran bitki tam size göre! Tropik bitki ne kadar su verirseniz verin köklerinde çürüme yapmıyor. Toprağı daima ıslak olmalı. Nemi de seven bu bitkinin yapraklarını da her gün ıslatmayı unutmayın.

 

Yine teraryumlarda tercih edilen bitkiyi tavandan sarkıttığınız saksılarla da evinize tropik bir hava katabilirsiniz. Toprağı daima ıslak olmalı. Yani toprağı kurudukça daima sulamalı ve ıslak muhafaza etmelisiniz. Uzun süre direkt güneşte olmayı sevmez.

 

Köklerini ıslak tuttuğunuz sürece bakımı en kolay bitkilerden biri. Odada yeteri kadar nem yoksa yaprakları hemen sarıya dönecektir. Bu nedenle sık sık yapraklarını da ıslatmayı ihmal etmeyin.

 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler