YAŞAM - EV Işıl ışıl ve modern bir ev Homify sizleri uzun bir yolculuğa çıkıyor ve Meksika'da, modern evlerden hoşlananların hayallerini süsleyecek kadar güzel bir evin kapılarını çalıyor. 350 metrekarelik bir alana inşa edilen bu iki katlı, bembeyaz ve ışıl ışıl cepheli modern tasarım harikasına bayılacağınıza eminiz.
profil
BT Ekip
28.08.2016
Işıl ışıl ve modern bir ev

“İç açıcı” tanımlamasının tam olarak karşılığı olan bu harika dış cephe tasarımı aydınlık yapısı ve temiz çizgileri ile dikkat çeken bir tasarıma sahip. İki katlı evin dış cephesine beyaz renk hakim, metal ögeler de bu beyaz zarafete eşlik ediyor. Çatısız yapıda inşa edilen evin dış cephesinde kullanılan aydınlatma ögeleri sarı ışıkları ile eve gösteriş kazandırıyor. Verandası, balkonu, bahçesi, sürgülü cam kapıları ve başarılı aydınlatması ile rüya gibi bir ev tasarımı.

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Işıl ışıl ve modern bir ev

Eve adımınızı atar atmaz hemen dikkatinizi çeken ilk şey renkli ve canlı dekorasyon oluyor çünkü sizi parlaklığı ve canlılığı ile göz kamaştıran kırmızı merdivenler karşılıyor. Kırmızı merdivenlere eşlik eden cam korkuluklar denge sağlayan bir nötrlüğe sahip. Evin renkli dekoratif unsurlarına rağmen, dış cephesinde olduğu gibi içeride de fonda beyaz hakimiyeti görüyoruz. Bu hem renklerin daha belirgin ve şık durmasını sağlıyor hem de alanı çok daha ferah bir atmosferle dolduruyor. Koridorun duvarlarındaki tablolar da modern dekorasyona sofistike bir dokunuş niteliğinde. 

Işıl ışıl ve modern bir ev

Hem oturma odasını hem de yemek alanını içinde barındıran salonun dekorasyonunda ilk dikkat çeken şey oldukça kuvvetli ve çok sayıdaki ışıklandırma üniteleri oluyor. Bu modern tavan lambaları sayesinde alana sadece aydınlık bir yapının değil göz alıcı bir şıklığın da hakim olduğunu görebiliyoruz. Konforlu koltukların, dokulu kumaşların ve yumuşacık kırlentlerin kullanıldığı dekorasyonda canlı renklerin harmanlanması ile enerjisi yüksek ve sosyal bir yaşam alanı ortaya çıkarılmış. 

Işıl ışıl ve modern bir ev

Oturma alanında mavi, sarı ve gri gibi renklerin hakim olduğunu görmüştük ancak yemek alanına farklı bir noktadan baktığımızda tüm sıcaklığıyla kırmızının alanı domine ettiğine tanık oluyoruz. Kahverengi modern tarzlı sandalyeler ve yalın tasarımlı cam yemek masası son derece sade bir atmosfer yaratırken, salonun arka cephesindeki yemek alanını çevreleyen cephenin kıpkırmızı duvar dekoru alanı canlandırmaya yetiyor. 

Işıl ışıl ve modern bir ev

Mutfakta ise modüler ve kullanışlı bir tasarımın öne çıktığını görebilirsiniz. Mobilyalarda ve mutfak ekipmanlarında konfor ve ergonomi ön planda tutularak son derece şık bir alan yaratılmış. Mutfak adası sayesinde hem tezgah alanı ve depolama alanı arttırılmış hem de bir kahvaltı masası oluşturulmuş. Ahşap, metal, cam gibi farklı malzemelerin pürüzsüz ve modern bir çizgide harmanlandığı göz alıcı bir mutfak tasarımı.

Işıl ışıl ve modern bir ev

Yatak odasında huzur arayanların neden ahşap kullanmaları gerektiğinin en harika kanıtlarından biri olan bu dekorasyon adeta dinlendirici, sağlıklı ve estetik olarak da göz alıcı yatak odası yaratmak için neler yapılması gerektiğine dair bir kılavuz niteliğinde. 

Işıl ışıl ve modern bir ev

Evin arka bahçeye açılan cephesinde ise geniş, konforlu, huzurlu ve şık bir verandası var. İç mekan dekorasyonuna ve modern dış cepheye uygun bahçe mobilyaları ile dizayn edilen veranda, ev sahiplerinin en çok zaman geçirdiği alanlardan biri olmalı.

Önceki ve Sonraki
Haberler