GÜZELLİK - MAKYAJ Makyaj sanatçılarından 5 tavsiye 20 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
26.03.2017
Banner

En kapatıcı fondöteni, en çok hacim veren maskarayı, saatlerce silinmeyen göz kalemini aldınız. Mükemmel bir makyaja hazırsınız. Ancak makyaj yaparken en önemli malzemenin bir ayna olduğunu biliyor muydunuz? Mutlaka portatif, kenarları ışıklı yuvarlak bir ayna edinin. Özellikle göz makyajınızı çok daha rahat yaptığınızı fark edeceksiniz.

Göz makyajınızı yaparken maskaranız dökülebilir ya da farınız yüzünüzde dağılabilir. Bunları temizlemeye çalışırken ten makyajınızı silebilirsiniz. Ten makyajınıza düzeltmeler yapmaya kalkışınca da kat kat, yapay bir görünümle baş başa kalabilirsiniz. Bunun yerine önce göz makyajınızı yapın ardından ten makyajına geçin.

Fırçalarınızı yıkarken sadece ucunu yıkayın. Sapıyla bağlantı noktasından su kaçırırsanız buradaki yapışkanı yumuşatırsanız ve fırçada kopmalar, kıl kısmında dökülmeler başlar.

Yorgun görünümümüzü saklamak için çoğu zaman bolca fondöten, kapatıcı ve koyu renk rujların arkasına sığınırız. Ancak böyle daha da yorgun görünürsünüz! Bunun yerine BB kremleri, açık tonda allıkları ve dudak parlatıcılarını tercih edin. Daha taze ve genç görüneceksiniz bizden söylemesi!

Biraz karmaşık bir cümle oldu değil mi? Son zamanlarda bir hayli trend olan, Alicia Keys gibi ünlü isimlerin de öncülüğünü yaptığı ‘no makeup’, ‘makyajsız’ trendinde tamamen makyaj malzemelerinden arındığınızı düşünmeyin. “Ben makyajsız neden böyle muhteşem görünmüyorum” diye üzülmeyin. Bilin ki ünlü isimler ‘no make up’ olduğunu söylese bile BB krem benzeri yüz kapatıcı, hafif formüllü ürünleri tercih ediyorlar.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler