EĞLENCE - TRENDLER

Lezzet dolu bir Pazar gününe hazır mısınız?

Kulağa adı bile hoş gelen 101 Lezzet Festivali’ne dair bilmeniz gerekenleri ve lezzet dolu güne dair püf noktalarını sizler için derledim.

profil
Mina Karanis
31.03.2017
Lezzet dolu bir Pazar gününe hazır mısınız?

Andy Warhol’un ünlü sözü “Herkes bir gün 15 dakikalığına ünlü olacak.” günümüzde sosyal medyanın da etkisi ile artık gerçek oldu. 101 Lezzet Festivali’nde her ziyaretçi bir günlüğüne gurme olacak ve tadım yapacak. Elbette fazlasıyla doyacaksınız ama unutmayın aslında tadım yapmaya gidiyorsunuz, her yemekten fazla fazla yemek hem midenize hem zamanınıza zarar, bunun yerine hepsinden azar azar yemeyi tercih edin derim. 

Lezzet dolu bir Pazar gününe hazır mısınız?

30 Nisan Pazar günü, 13:00 ile 22:30 saatleri arasında The Marmara Esma Sultan’da gerçekleşecek. Biletix’te biletler 200TL. İçerdeki tüm yiyecek, içecek ikramları, workshoplar ve eğlenceler bu fiyata dahil. 

Lezzet dolu bir Pazar gününe hazır mısınız?

Aslında herkese diyebiliriz. Değişik tatları tadımlamayı seven, yeme-içme markaları ile tanışmak isteyen, yeme-içme sektörüne girmek isteyen, sadece eğlenmek ve keyifli bir Pazar geçirmek isteyen... Herkese kucak açan bir yemek festivali. Ancak katılım 18 yaş üstüne açık. Yanında velisi olanlar bile 18 yaş altıysa kabul edilemiyor alana.

Lezzet dolu bir Pazar gününe hazır mısınız?

Alana girdiğinizde workshopların saatlerini gözden geçirmeyi unutmayın, özellikle TOI’nin şefi İsmet Saz ve Kantin’in tatlı şefi Şemsa Denizsel’in özel sofrasını büyük merakla bekliyorum.

Lezzet dolu bir Pazar gününe hazır mısınız?

Lezzetlerin sayısı 101’i kat be kat geçiyor her sene. Bu sene de etkinlik hem sayıda hem kalitede çok iddialı.  Bu seneye de damga vuracak lezzetlerden bir kısmını paylaşabilirim.

Fırın/Pastacı kategorisinde, Cookshop (enfes magnolia puddingleri var.), 240 Derece, Naan Bakery, Butterplatzbakery, Le Fırın. Restoranlardan Capricorn, Kiva, Delimonti. Lübnan restoranı Tahin, Sushi restoranı İnari, Pizza restoranı Pizano Pizzeria ve Uppercrust, Meksika restoranı Los Altos, çayları ile ön plana çıkan Dem ve Lazika, yeni nesel vegan mutfağı temsilcilerinden Bi Nevi Deli, sokak lezzetlerinden Midye Mi? Ve Baba Söğüş, Köfteci Yasu Baba, Mezeleri ile Duble Meze, Cundalı Ayvalı Balıkçısı ve Piraye Taş Plak Meyhanesi. Tatlılar bölümünde, Girandola, Dondurmacci ve Pöölabs’in dondurmaları, Cemilzade, Teo’nun Reçelleri, Hacı Bekir, Maia Chocolate, The Loli Shop birbirinden renkli tatlıları. Ünlü otel zincirleri de yerlerini almış ve bizi festivale özel lezzetleri ile ağırlıyor olacaklar, Fairmont ve Sumahan. Et restoranı denilince akla ilk gelenlerden Günaydın ve Develi, Banliyo İstanbul’un dürümleri, Black Angus, Burgerillas ve Lokanta Opa’nun hamburgerleri, Kore mutfağının temsilcilerinden Gaya Korean Food, İtalyan mutfağından Eataly, Fine dining mutfağını Türkiye’de en başarılı temsil eden isimlerden TOI ve Şiraz... bunlar benim bildiklerim daha liste uzun birçok marka var. Anlayacağınız The Marmara Esma Sultan’da hem göze hem mideye ziyafet olacak harika bir gün sizi bekliyor. Kapanışı keyifli bir after party ile yapmayı da atlamamışlar.

İçeride yoğunluk olmaması adına sınırlı sayıda biletler satılıyor, ve her sene etkinlikten önce biletler tükeniyor. Siz de biletler tükenmeden Biletix’ten alın derim.

Lezzet dolu bir Pazar gününe hazır mısınız?
Önceki ve Sonraki
Haberler