YAŞAM - EV Harika bir peyzaj, büyüleyici bir mimari Hindistan'ın Pune kentindeki villa, iddialı mimarisiyle uyumlu bir peyzaja sahip. 45 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
10.07.2016
Banner

Daha ilk görüşte kendine hayran bırakan mimari özelliklere sahip olan bu ihtişamlı villa her köşesinde rafine bir tarz ve tasarım anlayışının izlerini barındırıyor. Son derece geniş bir alana yayılmış olan yapı dikey değil yatay olarak tasarlanmış ve bu da villayı apartman görünümünden kurtaran ve daha ferah ve zengin bir atmosfer yaratan mimari özelliklerden biri. İki katlı villanın ön cephesindeki geniş camlar evin içinin dışarıyla bağlantısının kesilmemesini sağlıyor. Girişteki geniş yürüyüş yolu ise merdivenlerdeki ışıklandırma sistemiyle dikkat çekiyor. Yan cephede ise yine oldukça ferah bir otopark alanı bulunuyor. 

Bir konak edasında tasarlanmış olan villanın geniş ve estetik bahçesine bakan cephe ise çok daha büyüleyici bir görünüme sahip. Bahçenin şahane atmosferine destek olan en önemli unsurlar pek tabii ki yetişkin ve devasa orman ağaçları. Bu ağaçların uzayan dalları neredeyse tüm bahçenin üzerinde adeta bir koruma kalkanı oluşturuyor ve huzurlu ortamı kuvvetlendiriyor. Yetişkin orman ağaçlarının bu ihtişamlı evin tasarımına dahil edilmesi villa inşaatlarında genellikle karşılaştığımız üzere bahçe içindeki ağaçların daha kontrollü bir peyzaj yaratmak adına kesilmesinin de ne kadar yanlış bir uygulama olduğunun en büyük kanıtı. Ağaçlardan geriye kalan alanlarda ise düzenli çimler ve yürüme yolları ile son derece estetik şekilde kaplanmış. 

Dış mekanlardaki ferahlık etkisi içeride de hakimiyetini sürdürüyor. Sofistike bir tasarımla asil, zarif ve aynı zamanda da görkemli bir atmosfer oluşturulmuş. 

Görkemli bir dekorasyon yaratmak için aşırıya kaçmaya hiç de gerek olmadığının mükemmel bir örneği olan evin oturma odasında klasik çizgilerin modern dokunuşlarla harmanlandığını görüyoruz. Kontrast oluşturan nötr renkler ve klasik stile sahip oturma grubu modern aydınlatma üniteleriyle harika bir uyum içinde. 

Geniş ve ferah yemek alanında dikkatimizi çeken ilk tasarım özelliği harika ahşap işçiliği oluyor. Yüksek tavanlı mimari özellikleri, şıklığın sembolü olan mermer yer döşemeleri, tavandan sarkarak yemek masasını vurgulayan görkemli ve klasik avize, duvardaki tasarımıyla öne çıkan saydam saat ve ışıltılı dekorasyon özellikleri lüks kavramının vücut bulmuş hali gibi adeta. 

Beyaz mutfakların zarafetini hiç kimse tartışamaz... Evin genel çizgisinden tarzıyla kısmen ayrılan mutfak tasarımında fonksiyonellik ön planda tutulmuş.  Modern çizgilerin göze çarptığı mutfakta gerek mobilyaların gerekse de yerleşimin tamamen ergonomi odaklı olduğunu söylemek mümkün.

Ahşap zemin döşemelerinin içeri girer girmez hemen göze çarptığı bu modern yatak odasında ise tavana gizlenmiş spot aydınlatma ünitelerinden deri malzemeden yapılmış şık yatak başına kadar her şey göz kamaştırıcı özelliklere sahip. Mobilya kalabalığından kaçınılarak son derece minimal bir dekorasyon benimsenen yaşam alanı işlevine uygun bir şekilde dinlendirici ve huzur dolu. 

Ve evin en özel ve iyileştirici yaşam alanlarından biri olan banyo... Nötr renklerin mükemmel bir tarzla harmanlanması, şeffaf duşakabin ünitesi, geniş ayna kullanımı ve yeni nesil banyo trendlerinden biri olan çiftli lavabo elemanı size bir banyo tasarımından beklediğiniz her şeyi fazlasıyla veriyor. 

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler