YAŞAM - ANNE - ÇOCUK Bebeğiniz için kıyafet alırken sormanız gereken 6 soru 46 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
27.11.2018
Banner

Yenidoğan bebek alışverişinde dikkat etmeniz gereken öncelikli konu ‘kumaş kalitesi’dir. Bebeğinizin hassas cildini göz önünde bulundurarak sentetik kumaşlardan kaçınmalı, minik bedenleri tahriş etmeyen pamuklu kıyafetler tercih etmelisiniz. Yıkandığı zaman yumuşaklığını ve esnekliğini koruyan ürünler ise hem bebeğinize hem size keyif verecektir. 

 

 

Bebeğinizin altını değiştirirken en büyük yardımcılarınızdan biri çıtçıtlı zıbınlar olacaktır. Kolay giydirilebilen, bebeğinizi rahatsız etmeyen bu fonksiyonel modeller sayesinde hem bebeğinizin hem de sizin hayatınız kolaylaşacak.

Çıtçıtlı kıyafetler bebek bakımını kolaylaştıracaktır. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta çıtçıtların nikel içermemesi. Nikel, bebeğinizin cildinde kızarıklık, şişlik, kuruma ve kabarcıklanma gibi alerjik belirtilere sebep olabilir. LC Waikiki yenidoğan bebek ürünlerinde nikel içermeyen çıtçıtlar kullanıyor. Ayrıca ürünler üzerindeki kumaş ve baskılar zararlı kimyasal risklere karşı test ediliyor. Alışveriş notlarınıza ekleyebilirsiniz!

Bebeğiniz  özellikle 0–24 ay aralığında istemsiz refleksleri sebebiyle hareketli olacak, bu nedenle de terleyecektir. Üzerinin değiştirilmesinden ise pek hoşlanmayacaktır… Polyester, naylon gibi terleten ve terin üzerinde kurumasına sebebiyet veren sentetik kumaşlar yerine teri emen doğal, pamuklu kumaşlar tercih ederek bebeğinizin sağlığını korurken bakım sürecini kolaylaştırmış olursunuz.

Bebeğinizin hareketli yapısı çorap ve patiklerinin düşmesine sebep olarak çıplak ayak kalmasına neden olur. Bu soruna kendinden patikli tulumlar ile çözüm bulabilirsiniz. Böylece bebeğinizin ayaklarını her zaman sıcak tutabilirsiniz. Ayrıca özellikle 0-3 ay aralığında bebeğinizin hassas cildinin sivri tırnaklar sebebiyle çizilmesini önlemek amacıyla kendinden eldivenli modelleri tercih edebilirsiniz. 

Yenidoğan kıyafetlerinde süsten çok konfora ve güvenliğe önem vermelisiniz. Tüllü, bağcıklı, ipli kıyafetler bebeğinizi rahatsız edebilir hatta el ve ayaklarına dolanarak tehlike oluşturabilir. Aldığınız ürünlerde bebeğinize zarar verebilecek yutulabilen küçük parçalar, tehlikeli ipler ve kordonlar, keskin parçalar olmadığına emin olun. Bu alışverişlerde seçtiğiniz üründeki kordon ve büzme iplerin uluslararası güvenlik standartlarına uygun olup olmadığından, satın aldığınız firmanın belli bir kaliteyi belgelediğinden emin olmalısınız.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler