YAŞAM - TEKNOLOJİ Facebook'tan gençlere yönelik platform Facebook, gençlere platformunu güvenli ve etkin bir şekilde kullanabilmeyi desteklemesi için özel bir hizmet başlattı. 2 PAYLAŞIM
profil
BT Ekip
15.05.2018
Banner

Facebook, platformun ürün ve araçlarını emniyetli ve etkin bir biçimde kullanmak için gençlere yönelik eğitimler, ipuçları ve tavsiyeleri barındıran Gençlik Portalını hayata geçirdiğini duyurdu. Facebook'un milyonlarca kullancısının bilgilerini sızdırmasının ardından böyle bir adım attığı düşünülüyor. 

Facebook Gençlik Portalını oluştururken İngiltere, İtalya, Amerika ve Brezilya’da gençlerden oluşan gruplarla konuştu ve Sao Paulo’daki Güvenli İnternet Günü atölye çalışmaları, Kanada’daki #WeMatter gençlik forumu ve Küresel Emniyet Ağı Zirvesi gibi etkinliklerden de bilgi ve tavsiyeler aldı.

60 dilde erişime açılan platformnda, güvenli Facebook deneyimi hakkında bilgiler, dünyanın dört bir yanındaki gençlerin ağzından, teknolojiyi yeni ve yaratıcı bir biçimde nasıl kullandıklarına dair görüşler, sosyal medyaya ara verme ihtiyacı duyduğunuzda yapılması gerekenler ve internetten en iyi şekilde yararlanmak için bazı tavsiyeler yer alıyor.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.
ÜYE GİRİŞİ
ÜYELİK FORMU
BUSE TERİM ÜZERİNDEKİ DİĞER TARTIŞMALAR
Önceki ve Sonraki
Haberler