YAŞAM - YEME - İÇME

Kefirli pancake

Bu pancake hamuru bugüne dek hiç tatmadığınız kadar yumuşacık, pamuk gibi bir tarif. Tam da olması gerektiği gibi, harika ve kusursuz bir dokuya sahip. Nutella, mevsim meyveleri ve meyve şurupları ile kahvaltılarınızı şenlendirecek, çocuklarınızın yüzünü güldürecek!

Kefirli pancake
Kefirli pancake
Çok tarif var pancake üzerine denenmiş ama iddia ediyorum ki bu tarif bambaşka. Benim tercihim ise her zaman üzerine bir parça hakiki tereyağ ile akçaağaç şurubu eşliğinde.. Pofidik pancakeler hazırlamak istiyorsanız hiç düşünmeden deneyin, bayılacaksınız!

İçerdiği kefir bu tarifin sihirli malzemesi, pamuksu dokusunu ona borçlu. Bulamazsanız yerine ayran da kullanabilirsiniz. Kabartma tozu ve karbonat ile bir araya geldiğinde ise mükemmel bir kabarma sağlıyor. Ben pişirdiğim keklerin içine de kefir mutlaka ekliyorum ve pamuksu kekler elde ediyorum.

Pancake öyle bir tat ki, kahvaltı dışında ayrıca pasta kreması hazırlanarak aralarına sürülebilir ve üzerine sosuyla, bir adet de mumuyla harika bir doğumgünü pastası haline de getirilebilir! Veya romantik bir günün sabahında kalpli kalıplarla kesilerek sevgiliye tatlı bir sunum yapılabilir. Kusursuz pişmiş, ağızda dağılan bir pancake'e kimse karşı koyamaz. 

Bon Appétit!


Önceki ve Sonraki
Haberler