YAŞAM - EV Paris'in merkezinde romantik bir daire Paris'in göbeğinde bulunan bu daire, iyi tasarlanmış detaylar ve parlak renklerin hakim olduğu eklektik ve modern iç mekan, nefes kesici bir manzaraya ev sahipliği yapıyor. Siz de bu iyi tasarlanmış daireye misafir olmak için yazımıza göz atın.
profil
Serra Özbay
28.12.2016
Paris'in merkezinde romantik bir daire

Projeye imza adan tasarımcı Nika Vorotynstseva, ideal ortamı yaratmadan önce Paris'teki projeleri ve iyi tasarlanmış iç mekanları analiz ederek yoğun bir çalışma yaptı. Çalışmaları sonucunda taze, ferah ve modern bir ambiyans yaratmayı seçti. Mekanın girişinde vizon tonlar hakim. Çıtalı duvarlar ve zarif aydınlatma elemanlarının harmonisi  adeta bizi daireye davet ediyor.

Paris'in merkezinde romantik bir daire

Minimal ve sade görümündeki mutfakta açık renkler hakim. Mekanda yemek masası tablası, zemin ve mutfak tezgah arasında da açık tonlarda mermer tercih edilmiş. Mümkün olduğunca alan yaratmak gerektiğinin savunan Nika, küçük odalar şeklinde bölünmüş planı değiştirerek, şömineli alan,  TV alanı, mutfak ve yemek odasının bir arada olduğu geniş bir blok yaratmış.  Güneş ışığından maksimumda faydalanmak için bölme duvarları iptal ettiğini belirtiyor.

Paris'in merkezinde romantik bir daire

Romantik ve Parizyen tarzda tasarlanmış oturma alanında geniş bir şömine bulunuyor. Hemen yanındaki uzanma koltığu muhteşem manzaranın tadını çıkarmak için düşünülmüş. Yumuşak krem ve vizon tonların tercih edildiği alanda, lacivert koltuklar adeta tek düze renk paletine kafa tutuyor.

Paris'in merkezinde romantik bir daire

TV bölümüne konforlu geliş bir L kanepe yerleştirilmiş. Kanepe üzerine romantik tonlarda düz, çiçekli ve çizgili kumaşlardan yastıklar tercih edilmiş. Mekanın her köşesinde farklı tarzlarda gönderme yapan Nika, şehrin kozmopolit dokusuna uyumlu eklektik bir tasarım yaptığını belirtiyor. Vizon tonlarındaki modern halı ve yine modern tasarımlı yuvarlak sehpalar da bunu destekler nitelikte.

Paris'in merkezinde romantik bir daire

Mekan sahibinin parlak renklerden ve grafik desenlerden hoşlandığını söylemesi üzerine, tasarımcı TV bölümünde dekoratif unsurların hakim olduğu  zümrüt rengi  bir cephe tasarlıyor. Cam raflar aynanın eşlik ettiği cephe mekanın odak noktası. Raflara yerleştirilen zarif objeler ile son dokunuşlar yapılıyor.

Paris'in merkezinde romantik bir daire

Yumuşak krem ​​renkler tercih edildiği yatak odasında, duvarlara uygulanan geometrik çıtalar hareket katıyor. Mekana romantik bir konsol ve nötr renkteki tekstiller eşlik ediyor. 

Paris'in merkezinde romantik bir daire

Banyoda kullanılan çiçek desenli perde ve klasik ayna mekanı modern havasından çıkarıp, romantik bir bütün olmaya zorluyor. Bu görüntüsüyle göz dolduran banyoda, detaylar dikkat çekiyor. Banyoyu sıradan bir ıslak mekan olarak ele almak yerine, yaşam alanıyla bütünleştirmeye çabalayan tasarımcı, başarıyla bu görevi tamamlamış gözüküyor.

Paris'in merkezinde romantik bir daire
Önceki ve Sonraki
Haberler