MODA - TASARIMCILAR Christian Louboutin Nudes serisinin en yenileri Farklı ten renklerine sahip kadınlara kendi tonlarında bir ayakkabı sunmak fikriyle oluşturulan Christian Louboutin Nudes koleksiyonu yeni modelleriyle yaz sezonunu karşılıyor.
profil
BT Ekip
06.07.2017
Christian Louboutin Nudes serisinin en yenileri

Nudes koleksiyonunda bacakların daha uzun olduğu hissi yaratılarak kadın vücudunun doğal formu vurgulanıyor. Geçen ilkbahar sezonunda Matilda no. 2 ve Toudou no. 7’nin eklenmesiyle ten renkleri beşten yediye çıkan koleksiyona bir de sivri burunlu babet Solosofia katıldı. Büyük ilgi gören koleksiyonun kampanya fotoğrafları, ünlü ikili Sofia ve Mauro tarafından çekildi.

İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonu için hikayeyi devam ettiren Christian Louboutin, dikkat çekici iki yeni stil sunarak pudra rengi bir ayakkabının ‘sade’ bir gardırop parçası olduğu fikrini yıkıyor. Bunların ilki Christeriva, markanın favori temaları arasında yer alan baleden esinlenilerek bileğe dolanan, topuklu bir ayakkabı. Christeriva, ten rengi grogren kurdeleleriyle etkileyici, modern ve feminen bir siluet oluşturuyor. Baleden aldığı ilhama sadık kalan ayakkabının bileği saran kurdelesi, Christian Louboutin’in çalışmalarında sıkça görülen giyinme ve soyunma fikirlerini çağrıştırıyor. Yedi ten renginde sunulan ayakkabıların burnundaki ultra yumuşak napa derisi, çift fiyonklu grogren kurdeleyle tamamlanıyor. 

Tasarımın gücünü ortaya koyan Cherrysandal platform sandaletler ise Christian Louboutin’ın  “Nude bir renk değil, bir kavramdır” felsefesini temsil ediyor. Ayakkabının arka kısmındaki şeffaf PVC parça, ayağı koruyup sağlam durmasını sağlarken bir yandan da bilek bandının bağımsız olduğu algısını yaratıyor. 

Önceki ve Sonraki
Haberler